16:14 13 اوت 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 211

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران: تحریم سپاه از سوی آمریکا موجب افتخار است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سردار باقری، تحریم سپاه از سوی آمریکا را موجب افتخار دانست و افزود: من به عنوان یک پاسدار خوشحالم که مورد غضب دشمنی باشم که به هیچ اخلاق و قاعده و حقوق بشر و حقوق ملت ها پایبند نیست. وقتی ما چنین دشمنی داریم، یعنی در مسیر درستی حرکت می کنیم.

وی در ادامه گفت:«آنها از یک طرف وزیر امور خارجه ما را تحریم می‌کنند و از طرف دیگر می‌گویند بیاید با هم صحبت کنیم. کجای دنیا مسئول دیپلماسی یک کشور را تحریم می‌کنند؟ این یعنی در رفتار و عمل برخی صاحبان حکومت در آمریکا عقل و منطق درستی دیده نمی‌‌شود.

عصبانیت آنها از سپاه پاسداران به دلیل این است که سپاه بسیاری از توطئه هایشان را خنثی کرده که ازجمله آنها  میائل عراق و سوریه بود.بنابر اعتراف رئیس جمهور فعلی آمریکا و براساس اظهارات مقامات سابق آمریکا، این آنها بودند که داعش و جبهة‌النصره و الحرار  الشام را  در سوریه و عراق درست کردند و به دنبال این بودند که همه کشورهای اسلامی را به سقوط بکشانند تا نوبت ایران شود اما این سپاه بود که به کمک ارتش های این کشورها رفت و ما امروز می‌بینیم که عراق آزاد شده و به سوی توسعه هرکت می‌کند و بخش های زیادی از سوریه نیز آزاد شده  و در همان جاهای کمی هم که تروریستها حضور دارند، مورد حمایت امریکا هستند».

چندی پیش وزیر خارجه آمریکا خاطرنشان ساخت:« واشنگتن اقدامات جدیدی برای قطع ارتباط سپاه با اقتصاد ایران انجام داده و پس از هشداردهی، کشورها و شرکت هایی را که هشدارهای آمریکا را نادیده گرفته و با  ساختارهای سپاه سرو کارداشته باشند، مجازات خواهد کرد».

روابط واشنگتن و تهران پس از حمله به نفتکش ها در دریای عمان و سرنگونی یک پهپاد جاسوسی امریکا توسط ایران متشنج تر شده است. روند رو به وخامت گرائیدن روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ آغاز شده است. رئیس جمهور امریکا در ماه مه سال گذشته از برجام خارج شده و ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک