06:56 10 اوت 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 181

وزارت امور خارجه ایران بار دیگر احتمال برگزاری مذاکرات درباره برنامه موشکی ایران را رد کرده و تأکید کرد که تهران در چارچوب یک سیاست بازدارندگی متوازن عمل می کند.

به گزارش اسپوتنیک، پرتال خبررسانی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد: " ایران تصریح می‌کند که برنامه موشکی و دفاعی ایران، براساس توان بومی، مبتنی بر سیاست بازدارندگی و متوازن با تهدیدات موجود بوده و اقدامات در خصوص توسعه آن کاملاً مسئولانه و منطبق با قوانین و مقررات بین المللی است. موضوع آزمایشهای موشکی ایران در قالب برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت حل و فصل شده و این امر نیز به کرات مورد تصریح مقامات طرف های مذاکرات قرار گرفته است.

برنامه موشکی ایران موضوعی بحث برانگیز در جامعه جهانی است. ایالات متحده و چند کشور دیگر قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل را به گونه ای تفسیر می کنند که ایران را از پرتاب موشک منع می کند. روسیه توجه خود را به این واقعیت جلب می کند که عبارت مورد بحث فقط شامل درخواست تجدید نظر می شود. هر پرتاب موشک های بالستیک توسط ایران یا وسایل نقلیه پرتاب با واکنش شدید کشورهای غربی که ایران را ملزم به متوقف کردن این فعالیت می کند همراه است، با این حال تهران تأکید می کند که پرتاب موشک ها قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را نقض نمی کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک