13:51 27 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
1103

محمد جواد ظریف در مصاحبه با شبکه "سی‌بی‌اس" خواستار آزادی دانشمند ایرانی شد.

به گزارش اسپوتنیک، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه "سی‌بی‌اس" در پاسخ به اظهارات مارگارت برنان، مجری این شبکه درباره اینکه ایران برای نشان دادن حسن نیت خود تعدادی از زندانیان آمریکایی در ایران را آزاد کند، گفت: آیا بهتر نیست که ایالات متحده برای نشان دادن حسن نیست خود دانشمند ایرانی را که فقط به این دلیل که به وی روادید داده شده و بدون هیچگونه اتهامی در زندان این کشور در بازداشت به سر می برد، آزاد کند؟

این مقام عالی رتبه دستگاه دیپلماسی ایران در ادامه افزود: ویزای دانشمند ایرانی در حالی که به سمت آمریکا در حال پرواز بوده ابطال شده است. وی یک دانشمند است. او متخصص علوم نظامی نیست. او استاد زیست شناسی است. او دانشمند مشهوری در جهان بود و اگر درست گفته باشم در حال کار روی ژن های بازآفرینی بود. اگر به درستی به یاد داشته باشم او از نوامبر یا دسامبر سال گذشته در بازداشت به سر می‌برد. چرا آنها او را به عنوان حسن نیت آزاد نمی‌کنند تا دست کم بتواند به مزار مادرش که به تازگی فوت شده برود؟

لازم به ذکر است که پروفسور مسعود سلیمانی در اواخر ماه اکتبر سال گذشته میلادی در جریان سفرش به آمریکا از سوی پلیس این کشور در فرودگاه شیکاگو دستگیر شده است. حدود 11 ماه است که دکتر سلیمانی بدون برگزاری جلسه رسمی دادگاه و بدون اعلام جرم مشخصی از طرف دادستانی ایالات متحده در بازداشت به سر می‌برد.

مرتبط:

ظریف: ایران آماده گفتگو برای دستیابی به یک توافق دائمی است
ظریف: در حمله یمنی ها به پالایشگاه سعودی هیچ غیر نظامی به قتل نرسید
ویزای ظریف شامل محدودیت های سنگین تردد است
ظریف: می‌خواهیم ۳۱ شهریور روز صلح باشد و نه جنگ
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک