07:59 21 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
14112

وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه "سی‌بی‌اس" از آمادگی کشورش برای دستیابی به یک توافق دائمی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه "سی‌بی‌اس" در پاسخ به سوال مارگارت برنان، مجری این شبکه درباره اینکه آیا ایران آماده مذاکره با آمریکا است یا خیر، اظهار داشت: "مکان برای مذاکرات وجود دارد"، و یادآور شد: "نشست وزیران کشورهای عضو برجام چهارشنبه در در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورك برگزار می‌شود."

ظریف افزود:"ما آماده گفتگو هستیم، اما در مورد آنچه که یک سال و نیم و یا پنج سال و نیم داشته باشد. ما باید درباره آنچه که دائمی خواهد بود صحبت کنیم."

این مقام عالی رتبه دستگاه دیپلماسی ایران در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا صدور روادید برای او جهت حضور در نیویورک را علی‌رغم تحریم بودن، نشانه‌ای از تمایل آمریکا جهت مذاکره می‌داند گفت: نه ضرورتا. زیرا ایالات متحده مجبور است به عنوان میزبان مقر سازمان ملل برای کشورهای عضو روادید صادر کند.

وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سوال برنان در خصوص اینکه "آیا مطمئن هستید که می‌توانید از یک جنگ جلوگیری کنید؟ پاسخ داد: نه، من مطمئن نیستم که می‌توانیم از جنگ جلوگیری کنیم اما مطمئنم هر کسی که (این جنگ) را شروع کند، پایان دهنده آن نخواهد بود.وی درادامه  تصریح کرد: یعنی این جنگ محدود نخواهد بود.

ظریف در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره تفسیر وی از ارسال تجهیزات و نیروی نظامی از سوی آمریکا به عربستان سعودی، تصریح کرد: به نظر من اینگونه خودنمایی‌ها فایده‌ای ندارد. به نظرم، چیزی که کمک می‌کند، پایان دادن به جنگ یمن است.

 

مرتبط:

تعهدات اروپا و گام های ایران در برجام
به گفته رییس سازمان انرژی اتمی ایران، این کشور بازگشت کامل به تعهداتش در قالب برجام را رد نمی کند
ظریف: در حمله یمنی ها به پالایشگاه سعودی هیچ غیر نظامی به قتل نرسید
ظریف: می‌خواهیم ۳۱ شهریور روز صلح باشد و نه جنگ
پوتین: هیچ جایگزین معقولی برای برجام وجود ندارد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک