00:33 12 نوامبر 2019
طرح استعفا یا عزل برای مسئولانی که خانواده آنها خارج از ایران هستند

طرح استعفا یا عزل برای مسئولانی که خانواده آنها خارج از ایران هستند

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency
ایران
دریافت لینک کوتاه
1240

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، آخرین وضعیت بررسی طرح دو فوریتی الزام بازگشت خانواده مدیران و مسئولان از خارج کشور را تشریح نمود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در خصوص آخرین وضعیت بررسی طرح دو فوریتی الزام بازگشت خانواده مدیران و مسئولان از خارج از کشور گفت: تاکنون جمعی از نمایندگان این طرح را امضاء کرده اند و همچنان امضاهای این طرح در حال افزایش است.

نقوی حسینی درباره برخی مخالفت‌ها با این طرح اظهار داشت: این نمایندگان به ما انتقاد می کنند که طرح بازگرداندن خانواده مسئولان از خارج از کشور، حقوق شهروندی و آزادی اجتماعی آنان را سلب می کند در حالی که ما به هیچ وجه به دنبال این کار نیستیم و صرفاً می خواهیم مسئولان نظام خود را مدیریت کنیم.

نماینده مردم ورامین در مجلس ایران افزود: حرف ما این نیست که خانواده و فرزندان مسئولان به خارج از کشور نروند بلکه می‌گوییم که در صورت زندگی و تحصیل خانواده‌هایشان در خارج از کشور، آنها دیگر نمی‌توانند مسئولیتی در نظام جمهوری اسلامی داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در انتها تصریح کرد: قطعا در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس احکام قوی به این طرح اضافه می‌شود تا در صورتی که این مسئولان از سمت خود استعفا ندهند، دستگاه‌ها موظف به عزل آنها شوند.

مرتبط:

مقام ایرانی: مسئولان از پولشویی در کشور باخبرند
طرح بازگرداندن اعضای خانواده مسئولان ایران از کشورهای خارجی
افشاگری جدید درباره مسئولان دو تابعیتی در ایران
مقام ایرانی: ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان ایرانی در خارج بررسی شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک