15:59 24 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
1250

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، آخرین وضعیت بررسی طرح دو فوریتی الزام بازگشت خانواده مدیران و مسئولان از خارج کشور را تشریح نمود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در خصوص آخرین وضعیت بررسی طرح دو فوریتی الزام بازگشت خانواده مدیران و مسئولان از خارج از کشور گفت: تاکنون جمعی از نمایندگان این طرح را امضاء کرده اند و همچنان امضاهای این طرح در حال افزایش است.

نقوی حسینی درباره برخی مخالفت‌ها با این طرح اظهار داشت: این نمایندگان به ما انتقاد می کنند که طرح بازگرداندن خانواده مسئولان از خارج از کشور، حقوق شهروندی و آزادی اجتماعی آنان را سلب می کند در حالی که ما به هیچ وجه به دنبال این کار نیستیم و صرفاً می خواهیم مسئولان نظام خود را مدیریت کنیم.

نماینده مردم ورامین در مجلس ایران افزود: حرف ما این نیست که خانواده و فرزندان مسئولان به خارج از کشور نروند بلکه می‌گوییم که در صورت زندگی و تحصیل خانواده‌هایشان در خارج از کشور، آنها دیگر نمی‌توانند مسئولیتی در نظام جمهوری اسلامی داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در انتها تصریح کرد: قطعا در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس احکام قوی به این طرح اضافه می‌شود تا در صورتی که این مسئولان از سمت خود استعفا ندهند، دستگاه‌ها موظف به عزل آنها شوند.

مرتبط:

مقام ایرانی: مسئولان از پولشویی در کشور باخبرند
طرح بازگرداندن اعضای خانواده مسئولان ایران از کشورهای خارجی
افشاگری جدید درباره مسئولان دو تابعیتی در ایران
مقام ایرانی: ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان ایرانی در خارج بررسی شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک