16:04 03 اوت 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
2407

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از تخلیه محموله نفتکش ایرانی آدریان دریا در سواحل مدیترانه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از پهلو گرفتن نفتکش ایرانی آدریان دریا در سواحل مدیترانه و تخلیه محموله آن خبر داد.

موسوی گفت: نفتکش آدریان دریا هم علیرغم اقدامات ایذایی در نهایت در سواحل مدیترانه پهلو گرفت و محموله خود را تخلیه کرد و برای آینده آن هم مالک آن تصمیم گیری خواهد کرد. ما پیش از این هم اعلام کرده بودیم که به هر طریقی نفتمان را خواهیم فروخت و اقدامات ایذایی تاثیری در برنامه‌های ما نخواهد داشت.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران اقدامات آمریکا برای توقیف این نفتکش را خلاف قوانین و مقررات بین‌المللی دانسته و تصریح کرد: با این حال این اقدامات ایذایی نمی‌تواند تاثیری در اقدامات ما بگذارد و ماهمانطور که قبلا هم گفتیم نفتمان را خواهیم فروخت و این گونه اقدامات تنها باعث زحمت خود آنها می‌شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران همچنین درباره آخرین وضعیت کشتی انگلیسی اسنتا ایمپر هم گفت: این کشتی هم اکنون مراحل آخر رسیدگی قضایی و حقوقی را طی می‌کند و امیدواریم در آینده نزدیک رفع توقیف شود.

یادآور می شود که، در 4 ژوئیه، مقامات جبل الطارق، نفتکش ایرانی گریس 1 (آدریان دریا) را به جرم نقض تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه توقیف نمودند و بیش از یک ماه بعد، مقامات جبل الطارق تصمیم به آزاد کردن نفتکش گرفتند. براساس گزارش رسانه‌ها، این اتفاق چند ساعت پس از درخواست آمریکا برای ادامه توقیف این نفتکش رخ داده است.

مرتبط:

آدریان دریا در نزدیکی بندرطرطوس سوریه قرار دارد
نفتکش آدریان دریا در نزدیکی بندر طرطوس سوریه
نفتکش ایرانی آدریان دریا به مقصد رسید
پیشنهاد چند میلیون دلاری آمریکا به ناخدای نفتکش آدریان دریا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک