11:07 21 ژانویه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 112

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران معتقد است که گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران بر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا تاثیر گذار است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اعتماد آنلاین، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران با اشاره به اینکه گام سوم ایران به منظور کاهش تعهدات برجامی در یکی از مقاطع حساس قرار دارد اظهار داشت: از آنجا که گام چهارم با انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا همزمان است عملاً اثرش انتخاباتی می‌شود، در حالی که شرایط گام سوم مناسب‌تر است و می‌تواند بر اقدامات آتی ترامپ اثر جدی‌ای بگذارد.

فلاحت‌پیشه در ادامه افزود: حتی گام سوم برجامی ما می‌تواند بر انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا اثرگذار باشد و نتیجه آن را تحت تاثیر قرار دهد. ما از همه قابلیت‌های قبل و بعد از برجام برخورداریم و باید گام سوم را به گونه‌ای برداریم که منجر به احیای تمام توانایی‌های هسته‌ای پیش از برجام شود.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس تاکید کرد: ایران باید گام سوم کاهش تعهدات برجامی را قوی بردارد تا برجام را احیا کند. در این صورت جمهوری اسلامی بهتر می‌تواند از اروپا و آمریکا امتیاز بگیرد.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران امروز در خصوص گام سوم کشورش در کاهش تعهدات برجامی اظهار داشت که "ایران گام سوم کاهش تعهدات برجامی خود را برخواهد داشت و جزئیات این گام سوم را طی امروز و فردا اعلام و بر مبنای آن عمل خواهد شد."

مرتبط:

وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد، شدت گام سوم از گام اول و دوم بیشتر خواهد بود
منافع ایران اقتضا می کند گام سوم را، بسیار محکم بردارد
گام سوم، روز چهارشنبه در جلسه ی هیئت دولت ایران اعلام می شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک