18:00 25 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 29

با بازنگشتن بهترین جودوکار فعلی ایران پس از مسابقات جهانی جودو ۲۰۱۹ به کشورش، شائبه پناهندگی وی در محافل خبری قوت گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه خبری تهران نیوز، سعید ملایی، بهترین جودوکار فعلی ایران در رنکینگ فدراسیون جهانی، بعد از مسابقات جهانی و از دست رفتن مدالش به دلیل باخت مصلحتی در نیمه نهایی برای مواجه نشدن با نماینده اسرائیل در فینال، طی اقدامی بحث برانگیز در شبکه‌های اجتماعی از فدراسیون بین المللی جودو درخواست کمک برای حضور تحت لوای تیمی دیگر در المپیک سال آینده را مطرح کرد تا همه از درخواست پناهندگی وی بگویند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه
© Sputnik / Alexei Druzhinin

سعید ملایی در مسابقات اخیر قهرمانی جهان با پنج پیروزی پیاپی به نیمه نهایی رقابت‌های جهانی راه یافت اما به دلیل اینکه در فینال با رقیب اسرائیلی مواجه نشود به تصمیمات مسوولان تیم گردان نهاد و در نیمه نهایی با باخت مصلحتی به دیدار رده بندی رفت و در این دیدار نیز مغلوب رقیب خود شد تا مدال برنز را هم از دست بدهد.

گفتنی است که در صورت صعود ملایی به مبارزه نهایی و سپس خودداری این ورزشکار از شرکت در مسابقه فینال مقابل نماینده اسرائیل، عواقب فاجعه باری برای کاروان ورزش ایران، فدراسیون جودو و احتمالا خود این ورزشکار بوجود می‌آمد.

مجید زارعیان، سرمربی تیم ملی جودو ایران در این خصوص گفت: بنده به عنوان سرمربی تیم ملی کنار سعید ملایی در مسابقات جهانی جودو حضور پیدا کردیم اما یک سری برنامه‌های از پیش تعیین شده باعث شد حواشی برای جودو ایران رخ دهد. از مبارزه سوم به بعد ملایی با مامور امنیتی ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو به روی تاتامی می رفت.

سرمربی تیم ملی جودو ایران درباره علت عدم بازگشت مولایی به ایران گفت: بعد از پایان مسابقات با مامور امنیتی و با یک ون به همراه سعید آمدند هتل، ملایی را بدون اجازه من جابه جا کردند که این کار کاملاً غیرقانونی بود او برای برگشت به ایران بلیط داشت، اما ماموران امنیتی نگذاشتند همراه من بیاید و بلیت آلمان برایش تهیه کرده بودند.

مرتبط:

کپی ۱۲ متری ولادیمیر پوتین با لباس جودو
جودو و بهبود روحیه+ویدئو
نبردهای نمایشی جودو در ژاپن با شرکت پوتین
پوتین به نخست وزیر مجارستان جودو یاد می دهد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک