09:26 23 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 273

نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را نشانه حسن نیت ایران دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، کاظم غریب‌آبادی، نماینده ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، شانزدهمین گزارش مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی درخصوص راستی‌آزمایی اجرای برجام را نشانه پایبندی کشورش به تعهدات بین‌المللی‌ دانست.

غریب‌آبادی اظهار داشت: در این گزارش، همانند پانزده گزارش قبلی مدیرکل، تصریح شده است که از روز اجرای برجام، آژانس به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای از سوی ایران بر اساس مفاد برجام ادامه داده است.

این دیپلمات ارشد ایران افزود: جمهوری اسلامی ایران در برداشتن گام‌های اعلام شده در تصمیم اخیر خود، مصمم و جدی است و همانگونه که مکررا اعلام گردید، اجرای کامل و صادقانه تعهدات تمامی طرف‌ها، یک مبنای اساسی برای تداوم برجام است و چنانچه خواهان تداوم توافق هسته‌ای هستیم، اعضای باقیمانده این توافق باید بهره‌مندی ایران از منافع برجام را با اتخاذ اقدامات عملی فوری و مناسب و ظرف برنامه زمانی اعلام شده، تضمین کنند.

پیشتر آسوشیتدپرس بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرده بود که سطح اورانیوم غنی‌سازی شده ایران به 241 کیلوگرم رسیده که از حد مجاز 202 کیلوگرم فراتر رفته است

مرتبط:

سازمان انرژی اتمی ایران: ذخیره اورانیوم را به 50 تن خواهیم رساند
یوکیا آمانو رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درگذشت
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران از مرزهای تعین شده برجام عبور کرده است
ظریف: برگزاری نشست شورای حکام آژانس انرژی اتمی دلیل بر انزوای آمریکا است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک