15:51 03 آوریل 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
1473

داروی ضد دردی در ایران ساخته شده که بنا به ادعای مخترع آن از مورفین تزریقی هم قویتر است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، کیوان رزاقی، دکتر داروساز و عضو سازمان نظام پزشکی و انجمن داروسازان همدان مدعی شد که یک پماد ضد درد قوی از عصاره گیاه دارویی "افسنتین" تولید کرده که اثر بسیار قوی بر دردهای متعدد دارد و حتی تا جایی که در اتاق عمل نیز مورد استفاده قرار گرفته و بسیار مفید بوده است.

وی در ادامه افزود: داروی "افسنتین" قوی‌ترین داروی ضد درد دنیاست که به صورت پماد بوده و تقریباً از مورفین تزریقی نیز قوی‌تر است.

وی با اشاره به اینکه این فرآورده از گیاهان دارویی به دست می‌آید و در همدان کشت می‌شود گفت: این گیاه قدرت ضد درد بسیار خوبی را با فرمولاسیونی که برای آن تعیین کرده‌ایم، دارد. فرآورده "افسنتین" صد درصد ترکیبات گیاهی دارد که با روش‌های جدید علمی به صورت پماد مصرف می‌شود و اثر بالایی را از خود نشان داده است.

این داروساز با اشاره به اینکه مصرف یک بار این فرآورده در روز اثر آن تا 24 ساعت باقی است گفت: مکانیسم مصرف این دارو در دانشگاه علوم پزشکی همدان بررسی و چهار مکانیسم ضد درد برای آن پیشنهاد شده است.

وی با بیان اینکه تمام دردهای بدن توسط این پماد و فرآورده گیاهی مهار می‌شوند افزود: گیرنده‌های موسکارینی، مرفینی، سروتونین و... توسط این گیاه مهار می‌شوند و قدرت اثر بالایی دارد.

مرتبط:

ژن ضد درد زنان کشف شد
سوزن بی درد بر اساس نیش پشه
کشف اندام ناشناخته در بدن که مسئول درک درد است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک