07:27 21 سپتامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 381

ارتش ایران از اعزام ناو سهند به خلیج عدن برای محافظت از کشتی های ایرانی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، دریادار حبیب الله سیاری، رئیس ستاد مشترک ارتش ایران اعلام کرد که این ناوشکن به همراه ناو پشتیبانی و بالگردبر خارگ در قالب شصت و سومین ناوگروه جمهوری اسلامی ایران در حال انجام‌ماموریت است.

رئیس ستاد مشترک ارتش ایران هدف از اعزام این ناو گروه تامین امنیت برای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در آب های آزاد اعلام شده و قرار است ناوگروه در ماموریت در  دریای عمان و  خلیج عدن کشتی ها را اسکورت کند.

ناوشکن سهند که آذر ماه سال گذشته به عنوان پیشرفته ترین ناوشکن غرب آسیا، در بندرعباس به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیوست، برای نخستین بار است که به ماموریت طولانی مدت اعزام می شود.

به گفته فرماندهان نیروی دریایی ارتش، سازه اصلی و رو سازه سهند با ساختاری متفاوت نسبت به جماران با قابلیت رادار گریزی در بلوک های مجزا طراحی و ساخته شده است.

این ناوشکن چهار موتوره قادر به ۱۵۰ روز دریانوردی به همراه شناور پشتیبان در اقیانوس های دور دست و آب های متلاطم است.

بروز رسانی پرتابگرهای اژدرها، انواع توپ های ضد هوایی و ضد سطحی، سامانه های موشکی سطح به سطح و سطح به هوا، سامانه دفاعی نقطه ای، سامانه ضد زیردریایی، قابلیت رادار گریزی، افزایش برد عملیاتی، قابلیت مانور پذیری بالا و سامانه های الکترونیکی از جمله دیگر ویژگی های ناوشکن سهند است.

مرتبط:

رزم ناو انگلیسی به خلیج فارس اعزام می شود
دستور شناور سپاه به رزم ناو انگلیسی در خلیج فارس
سانحه منجر به خسارت در ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن در نزدیکی سواحل ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک