06:29 31 مارس 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
1879

برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران گفت: مقامات آمریکایی با چندین کشور در مدیترانه برای در اختیار گرفتن نفتکش ایرانی آدریان دریا مذاکره می کنند، این نفتکش چندی قبل پس از رفع توقیف آب های جبل الطارق را ترک کرده بود.

به گزارش اسپوتنیک، برایان هوک، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران گفت: مقامات آمریکایی با چندین کشور در مدیترانه برای در اختیار گرفتن نفتکش ایرانی آدریان دریا مذاکره می کنند، این نفتکش چندی قبل پس از رفع توقیف آب های جبل الطارق را ترک کرده بود.

وی گفت: "ما همه کاری انجام می دهیم تا نفتکش ایرانی به اهداف خود نرسد ... وزارت دادگستری ایالات متحده با تعدادی از کشورها همکاری می کند تا بفهمد آیا ما می توانیم نفتکش را در اختیار خود بگیریم. اکنون این نفتکش در دریای مدیترانه حرکت می کند، ما همچنان بر تحرکات آن نظارت می کنیم."

نفتکش آدریان دریا توسط نیروهای انگلیس و گارد دریایی منطقه جبل‌الطارق توقیف شد. آمریکا دولت محلی جبل الطارق را تحت فشار قرار داد تا توقیف این نفتکش ادامه یابد. اما دیوان عالی جبل‌الطارق  رای به آزادی این نفتکش حامل نفت ایران داد. نفتکش آدریان دریا از منطقه جبل‌الطارق خارج و وارد آبهای بین‌المللی شد.

مرتبط:

چرا نام نفت کش «گریس ۱» تغییر کرد؟
تایید حرکت نفتکش گریس-1 به سمت آبهای بین المللی
ابراز آمادگی ایران از ارسال کشتی برای اسکورت نفتکش گریس-1
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک