12:32 18 فوریه 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 09

وزیر دفاع آمریکا در دیدار با همتای کره‌ای خود خواستار پیوستن کره جنوبی به ائتلاف دریایی آمریکا در آب‌های غرب آسیا شد.

به گزارش اسپوتنیک  به نقل از خبرگزاری یونهاپ، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز جمعه در دیدار با جیئونگ کیونگ دو، وزیر دفاع کره جنوبی خواستار پیوستن این کشور به ائتلاف دریایی آمریکا در آب‌های غرب آسیا شد.

وزیر دفاع کره جنوبی در پاسخ به درخواست مارک اسپر برای اعزام نیرو به غرب آسیا، با اشاره به اهمیت تنگه هرمز برای شهروندان و کشتی‌های کره جنوبی اعلام کرد دولت متبوعش در حال بررسی گزینه‌های مختلف در این زمینه است.

پیش از این ایالات متحده اعلام کرده بود که قصد ایجاد یک ائتلاف بین المللی برای گشت زنی در حوالی آبهای ایران و یمن را دارد. هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان پیشتر در پاسخ به این درخواست آمریکا اعلام کرد که برلین هیچ سهمی در تشدید تنش‌ها در این منطقه نخواهد داشت و به مأموریت دریایی آمریکا در منطقه خلیج فارس نخواهد پیوست. از سوی دیگر بریتانیا دو ناوشکن خود را به این منطقه اعزام کرده است تا از کشتی های تجاری این کشور محافظت نمایند.

اسرائیل کاتز، وزیر اطلاعات اسرائیل، در نشست پشت درهای بسته کمیته امور خارجی و دفاعی پارلمان اسرائیل اظهار داشت تل آویو در زمینه اطلاعاتی به ائتلاف نظامی دریایی در حال تشکیل تحت رهبری آمریکا برای تامین امنیت در تنگه هرمز کمک خواهد کرد.

مرتبط:

آلمان به ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمز نمی پیوندد
پشت پرده هدف آمریکا از تشکیل ائتلاف هرمز چیست؟
پمپئو: آمریکا ائتلاف دفاع از کشتی در خلیج فارس تشکیل می دهد
شکست فاجعه بار آمریکا در تشکیل ائتلاف بر علیه ایران
بریتانیا به ائتلاف آمریکا برای گشت زنی در خلیج فارس پیوست
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک