00:07 12 اوت 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 01

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی اعلام کرد که قیمت هر کیلوگرم دام زنده مرغوب 42 تا 45 هزار تومان است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی ایران در ارتباط با قیمت دام زنده برای عید قربان اظهار کرد: سه‌شنبه هفته جاری جلسه‌ای درباره عرضه بهداشتی دام زنده برای روز عید قربان در شبکه دامپزشکی استان تهران برگزار و در این ارتباط تصمیم‌گیری می‌شود.

وی افزود: ما در اتحادیه معتقدیم که نباید قیمت دام زنده به‌طور واحد تعیین شود و باید بازار را به‌سمت عرضه و تقاضا سوق داد. با توجه به افزایش عرضه دامی که در کشور وجود دارد افزایش قیمتی در این ارتباط پیش‌بینی نمی‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی ادامه داد: قیمت فعلی هر کیلوگرم دام زنده مرغوب 42 هزار تومان تا 45 هزار تومان اما قیمت دام‌های سنگین کمتر از 42 هزار تومان است.

وی تصریح کرد: تفاوت انواع دام زنده از لحاظ کیفی مانند تفاوت بنز با پیکان است و کارشناس مربوطه با رؤیت دام قیمت را تعیین می‌کند و حتی قیمت دام زنده تولیدشده در هر استان کشور متفاوت است.

ملکی اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم گوشت داخلی بدون دنبه شقه یا یک‌چهارم 103 هزار تومان است و نوع وارداتی آن 82 تومان به خرده‌فروشان تحویل داده  می‌شود که آنها نیز می‌توانند با 10 درصد سود به‌فروش برسانند.

مرتبط:

کشف 1.5 تن گوشت فاسد در تهران
گوسفندهای دم دار هیچ مشکلی ندارند +ویدئو،عکس
گوشت در فروشگاهای شهروند با ارز نیمایی توزیع می شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک