10:29 02 دسامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
3429

برنی سندرز، کاندید دموکرات گفت که اگر بهترین راه برای رسیدن به توافق، مذاکره باشد، حاضر است با حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران و آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران دیدار کند.

به گزارش اسپوتنیک، نیویورک‌تایمز در گزارشی به مواضع کاندیداهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پرداخت و در این گزارش اشاره کرد که برنی سندرز، کاندید دموکرات گفته است در صورتیکه بهترین راه پیش‌رو برای رسیدن به توافق، مذاکره باشد، حاضر است با حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران و آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران دیدار کند.

این نشریه نوشت: نامزدهای اصلی حزب دموکرات در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا همراستا با درخواست مردم آمریکا در قبال آمریکا هستند و اکثر آنها وعده داده‌اند که در صورت پیروزی در  انتخابات مجدداً به برجام بازمی‌گردند. 

گرچه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا فشارها بر ایران را تشدید کرده و تنش‌ها در منطقه را نیز افزایش داده، اما طبق نتایج نظرسنجی جدید مرکز پیشرفت‌های آمریکایی، اکثر آمریکایی‌ها خواستار کاهش تنش‌ها با ایران و بازگشت واشنگتن به برجام هستند.

پیشتر نیز برنی سندرز در خصوص مواضع دولت دونالد ترامپ در قبال ایران و عربستان سعودی انتقاد کرده بود و گفته بود که باید به عربستان بگوییم با ایران مذاکره کند.

 

 

مرتبط:

مدیر ستاد انتخاباتی برنی سندرز، مسلمان است
انتقاد برنی سندرز از وضعیت اقتصادی آمریکا
درخواست سندرز از سعودی ها : با ایران مذاکره کنید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک