11:57 26 فوریه 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
جنگ نفتکش ها (113)
0 60

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اعلام کرد که ممکن است خدمه نفتکش بریتانیایی برای انجام مصاحبه‌های تخصصی و فنی فراخوانده شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، مقامات ایرانی می توانند 23 خدمه نفتکش توقیف شده بریتانیایی در تنگه هرمز را مورد تحقیق قرار دهند.

الله مراد عفیفی‌پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با بیان اینکه نفتکش «استینا ایمپرو» تحت پرچم کشور انگلستان است و 23  نفر خدمه دارد، اظهار کرد: 18 نفر از خدمه این شناور ملیت هندی دارند و پنج نفر خدمه دیگر هم از کشورهای روسیه، فیلیپین و لتونی هستند، ‌ البته فرمانده نفتکش، دارای ملیت هندی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان افزود: برای حفظ ایمنی کشتی فعلا خدمه در کشتی حضور دارند و در حال حاضر همه 23 خدمه، در محل کار خود در نفتکش هستند.

الله مراد عفیفی‌پور ادامه داد که در صورت لزوم و بر مبنای درخواست مقام قضایی، ممکن است خدمه برای انجام مصاحبه‌های تخصصی و فنی فراخوانده شوند.

پیش از این روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که عصر روز جمعه، 28 تیر، یک فروند نفتکش انگلیسی با نام stena impero هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

موضوع:
جنگ نفتکش ها (113)

مرتبط:

وزیر خارجه بریتانیا: ایران مسیر خطرناکی را پیش گرفته است
توقف رفت و آمد کشتی های بریتانیا از تنگه هرمز
واکنش رهبر ایران به توقیف نفتکش بریتانیایی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک