18:12 02 ژوئیه 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
192

نماینده مجلس نمایندگان آمریکا خروج یکجانبه این کشور از برجام را تصمیمی اشتباه نامید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی سی بی اس، تولسی گابارد، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 این کشور با انتقاد از سیاست‌های کاخ سفید در قبال ایران تصمیم واشنگتن برای خروج یکجانبه از برجام را تصمیمی اشتباه نامید.

گابارد گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حال نزدیک کردن واشنگتن به تقابل نظامی با تهران است و خروج یکجانبه از توافق هسته‌ای ایران یک تصمیم اشتباه بود که ترامپ مرتکب آن شد.

نماینده مجلس نمایندگان آمریکا افزود: وجود یک توافق با ایران بهتر از نبود آن است. خطری که اکنون وجود دارد آن است که دولت ترامپ با پاره کردن توافق هسته‌ای در حال نزدیک کردن ما به درگیری نظامی با ایران است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده آمریکا تاکید کرد: استقرار سربازان آمریکایی در منطقه خاورمیانه، چاشنی دینامیت برای جنگی مخرب تر از آنچه که در عراق دیدیم را روشن کرده است.

در تاریخ 8 مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

مرتبط:

روسیه: تنها آمریکا می‌تواند برجام را نجات دهد
ابراز نگرانی اروپایی‌ها درباره عبور ذخایر اورانیوم ایران از سقف تعیین‌شده برجام
مهلت 60 روزه ایران به کشورهای عضو برجام برای برداشت گام سوم
ایران گام دوم را در مورد برجام اعلام کرد
واکنش ایران در برجام به اروپا وابسته است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک