16:41 03 اوت 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
1220

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در واکنش به ادعاها درباره نقش ایران در حمله به نفتکش ها در دریای عمان،گفت: ایران شجاعت برعهده گرفتن اقدامات خود را دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران گفت:  آمریکا با خروج از برجام فرآیند دشمنی خود را شدت بخشید؛ ولی باز هم ایران در چنین شرایطی یک سال صبر و تحمل و نصیحت کرد تا بلکه دشمن به مسیر اصلی بازگردد؛ اما وقتی همه دنیا متوجه شدند این بدعهدی از سوی دشمنان ایران است، تصمیم گرفته شد که برخی از تعهدات هسته‌ای خود را کاهش دهیم؛ هرچند این اقدام قدری دیر و کند صورت می‌گیرد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران افزود: آمریکایی‌ها هر هفته تحریم‌هایی را علیه مردم ایران اضافه می‌کنند و می‌گویند در طول تاریخ چنین فشاری را علیه ایران وارد نکردند؛ در این شرایط چه کسی پیشنهاد مفاهمه آن‌ها را باور می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه با یک جنگ اقتصادی روبه‌رو هستیم، عنوان کرد: دشمن در صدد است که ما را در یک دوگانه جنگ یا مذاکره قرار دهد؛ در این حالت، سکوت و بی عملی، نتیجه‌اش انفعال و از دست دادن اقتدار و در نهایت تسلیم و نابودی خواهد بود.

سرلشکر باقری در ادامه گفت: در این میان دشمن به هر اقدام بی ارزشی دست می‌زند تا این مسیر را تغییر دهد؛ اقدامات مضحک و بی ارزش علیه نفت‌کش‌ها در دریای عمان و اقیانوس هند و مانند آن از این نمونه است که می‌خواهند مردم منطقه و جهان را به این برسانند که ایران در حال عملی کردن تهدید‌های خود است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران تاکید کرد: غافل از اینکه جمهوری اسلامی ایران آن‌قدر بزرگ است که اگر اراده‌ای در بستن تنگه هرمز بکند، این‌گونه نیست که شناور یا نفت‌کشی بتواند از این تنگه عبور کند. ما آن قدر شجاعت داریم که مسئولیت اقدامات خود را بر عهده بگیریم و با قامتی افراشته و صدایی بلند آن را فریاد بزنیم و عواقب آن را هم بپذیریم.

مرتبط:

مسکو اتهامات مطروحه علیه ایران پیرامون حادثه دریای عمان را بی‌اساس می‌داند
اتهام جدید آمریکا علیه ایران پیرامون حوادث دریای عمان
اتهام انگلیس علیه سپاه در خصوص حوادث دریای عمان
حمایت دبیر کل سازمان ملل از تحقیقات درباره حادثه دریای عمان
نفتکش آسیب دیده در دریای عمان توسط اشیا هوایی مورد حمله قرار گرفت
سی ان ان: ایران تحت هر شرایطی در حادثه دریای عمان مقصر است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک