14:09 19 فوریه 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 111

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران به عدم مداخله غرب در مبارزه با مواد مخدر واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، سردار مسعود زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران با اشاره به اینکه ایران چندین دهه است در عرصه مبارزه با قاچاق مواد مخدر یکه و تنها است گفت: اروپا باید سهمش را در مبارزه با مواد مخدر بپردازد و چنانچه مداخله‌ای در حمایت و پشتیبانی از نیروها و کشورهایی که در خط مقدم مبارزه هستند، نداشته باشد، حتماً باید مواد مخدر را در کشورش به صورت گرمی جمع کند که کاری بسیار سخت و غیر ممکن است و جمیعت آنها آسیب پذیر خواهد بود.

زاهدیان در ادامه افزود: ایران دارای مرز مشترک بزرگی با افغانستان و اولین کشور در مسیر قاچاق به اروپا است، این کشور بیشترین تلفات جانی و مالی را نیز در راه مبارزه با مواد مخدر داشته است. مأمورین ایرانی در خط مقدم مبارزه با مواد مخدری هستند که هدفشان اروپا است. هرچه تولید مواد مخدر در افغانستان بیشتر می‌شود، مبارزه با آن دشوارتر و خطر آن برای اروپا نیز بیشتر می‌شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران در خصوص عدم مقابله غرب با مواد مخدر اظهار داشت: از سوی دیگر بخش عمده مواد مخدری که وارد ایران می‌شود از افغانستان می‌آید این در حالی است که آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها، ناتو و به طور کلی غرب در افغانستان، اساساً به دنبال مقابله با مواد مخدر نیستند و سهم این کشورها در مبارزه با قاچاق مواد مخدر بسیار اندک است، این یعنی ایران چندین دهه است در این عرصه یکه و تنها است.

مرتبط:

عادی‌سازی مصرف مواد مخدر و تبلیغ آن توسط امیر تتلو +عکس
کشته شدن قاچاقچی مواد مخدر در مرز ایران و آذربایجان
اتحاد ایران و روسیه برای مبارزه با مواد مخدر
مراکز مصرف مواد مخدر در آلمان
خلاقیت عجیب در جاسازی مواد مخدر در بطری های گوناگون +ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک