ایران
دریافت لینک کوتاه
0 011

وزارت خارجه بریتانیا در بیانیه‌ای از افراد دارای تابعیت دوگانه ایرانی – بریتانیایی خواست از سفر به ایران خودداری نمایند.

به گزارش اسپوتنیک، در توصیه‌های به روز شده وزارت خارجه بریتانیا برای مسافران از افراد دارای تابعیت دوگانه، بریتانیایی — ایرانی، خواسته شده است تا از سفر به ایران خودداری نمایند.
در بیانیه این وزارتخانه آمده است: وزارت امور خارجه بریتانیا به شهروندان دو تابعیتی، بریتانیایی — ایرانی، برای سفر به ایران هشدار می‌دهد.


وزارت امور خارجه بریتانیا در این خصوص اینگونه توضیح می‌دهد که شهروندان بریتانیایی و افراد دارای تابعیت دوگانه می‌تواند به صورت غیرقانونی در خاک ایران بازداشت شوند و تمام شهروندان بریتانیایی باید با دقت خطر سفر به ایران را ارزیابی کنند.
وزارت خارجه انگلیس همچنین از بریتانیایی‌ها خواسته است که به مناطق مرزی ایران و افغانستان، ایران و عراق و همچنین استان سیستان و بلوچستان سفر نکنند.
این وزارتخانه خاطر نشان کرد که ایران از ماه مارس سال جاری با بارندگی‌های سنگین روبرو است که به سیل و ویرانی منجر شده است. همچنین، به گفته وزارت امور خارجه بریتانیا در ایران خطر شورش و اقدامات تروریستی وجود دارد.
هفته گذشته، واشنگتن اظهار داشت که تهدیدات جدیدی را از جانب ایران در منطقه علیه آمریکایی‌ها و منافع این کشور مشاهده می‌کند. همچنین در ماه مه، دولت ایالات متحده ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و یک اسکادران از بمب افکن‌ها را به بهانه واکنش به تهدیدها از جانب ایران علیه منافع خود به خلیج فارس اعزام نمود.

مرتبط:

سه تاجر روسی در لیست 10 ثروتمندترین مرد بریتانیا قرار گرفتند
هشتمین وارث تاج و تخت شاهنشاهی بریتانیا به دنیا آمد
دلایل برکناری وزیر دفاع بریتانیا چه بود: بیماری ترزا می یا ارسال ارتش به جنگ
فرانسه، آلمان و بریتانیا خواهان دور زدن تحریم‌های ضد ایرانی
وزیر دفاع بریتانیا برکنار شد
ملوانان معتاد به مواد مخدر بریتانیا
توقف ارسال محمولات پستی از بریتانیا به ایران
هشدار بریتانیا: به ایران سفر نکنید
حبس افشاگر بزرگ در گوانتاناموی بریتانیا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک