11:49 07 ژوئیه 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
بارندگی شدید و سیلاب در ایران (115)
0 130

وزارت حوادث غیر مترقبه روسیه و وزارت امور خارجه ارمنستان برای کمک به قربانیان سیل بزرگ در ایران اعلام امادگی نمودند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وب سایت وزارت امور خارجه روسیه، روسیه با همکاری همتایان ارمنی خود اعلام امادگی خود را برای کمک به قربانیان سیل در ایران ابراز داشت.

در این بیانیه امده است: "با توجه به درخواست طرف ایرانی، نیروهای وزارت حوادث غیر مترقبه روسیه با همتایان خود در کشور ارمنستان، امادگی خود مبنی بر ارسال 4 هزار بسته کمکی (پتو، چادر و دیگر مایحتاجات حیاتی) را با کمک نیروهای وزارت حوادث غیر مترقبه روسیه و وزارت امور خارجه ارمنستان، به هزینه روسیه به ایران ارسال می کند".

در ادامه این بیانیه آمده است: "بارندگی های شدید در ایران همچنان ادامه دارد و سیل و سیلاب های ناشی از آن منجر به قربانی شدن، از جمله مرگ 63 نفری شده است که  آسیب جدی به بخش کشاورزی، زیرساخت ها و ساختمان های مسکونی در بیشتر استان های ایران را به همراه داشته است. ما بدینوسیله همدردی و حمایت خود ر از تمامی مردم جمهوری اسلامی ایران بیان می کنیم و آرزوی غلبه بر نابسامانی های بوجود امده در این کشور دوست را خواستار هستیم".

 

اخیراً  ایران با سیل های شدیدی مواجه شده است که بیش از یک سوم از استان های ایران را تحت تاثیر خود قرار داده است. بارندگی های شدید و طغیان رودخانه ها در برخی مناطق ایران، موجب قطع برق شده است. به گزارش مقامات ایرانی، تا کنون تعداد 70 نفر بر اثر سیل کشته شده اند.

 

موضوع:
بارندگی شدید و سیلاب در ایران (115)

مرتبط:

پرداخت خسارت سیل در ایران
کمک مالی اتحادیه اروپا به سیل زدگان ایران
ابراز همدردی سفیر ایران در روسیه با آسیب دیدگان سیل در کشور
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک