13:43 19 نوامبر 2019
جهش ژنتیکی بشر کندتر شده است

جهش ژنتیکی بشر کندتر شده است

© Photo / Pixabay
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 10

محققان ژنتیک دی ان ای خویشاوندان نزدیک افراد را مطالعه کردند و نتیجه گرفتند که افراد امروزی نسبت به قبل جهش کند تری دارند.

به گزارش اسپوتنیک، محققان ژنتیک با مقایسه تغییرات ژنتیکی در فرزندان انسانهای مختلف، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که سطح جهش در انسان مدرن به طور قابل توجهی پس از جدا شدن از بقیه شاخه ها کاهش یافته است. متاسفانه (یا شاید خوشبختانه)، در آینده ای نزدیک ما یک نسل از فرا انسان ها نخواهیم داشت — مطالعه بر روی برخی از سوالات در مورد گذشته ما مواردی را روشن کرده است.

مطالعه ژنوم انسان همیشه دانشمندان را جذب کرده است، اما در شش سال گذشته پیشرفت جدی در این زمینه صورت گرفته است. بر طبق گفته های سورن ایزنباهر، محقق ژنتیک، چندین مطالعه بزرگ، تعداد جهش های جدیدی را که در سالهای مختلف در افراد رخ می دهد را تعیین می کند. با این حال، تا به حال، محققان اطلاعات جدیدی برای موارد مشابه نداشته اند.

برای این منظور محققان دانشگاه آرهوس و باغ وحش کپنهاگ اطلاعات ژنتیکی را از والدین و فرزندان شامپانزه ها، گوریل ها و اورگوناتان جمع آوری کردند تا سطح جهش های آنها را با ما مقایسه کنند. در نتیجه، معلوم شد که به طور متوسط ​​نرخ جهش در آنها 150٪ بیشتر از انسان بود — شاخص قابل توجهی. این مطالعه همچنین نشان داد که تغییرات و جهش های ژنتیکی در مردم نسبت به گذشته به آهستگی تغییر می کند که نشان می دهد که ما به انسان های مدرن تبدیل شده ایم.

مرتبط:

مهندسی ژنتیک و دیسک ستون فقرات
اطلاعات ژنتیک ایرانیان کجاست؟+ عکس
پپسی و دیگر برندهایی که از محصولات دستکاری ژنتیک استفاده می کنند +عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک