02:34 26 آوریل 2019
تصویب لایحه بودجه ۹۸ در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران

تصویب لایحه بودجه ۹۸ در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران

© AP Photo / Vahid Salemi
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ایران از تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۹۸ در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، محمدرضا تابش، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ایران ، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی تسنیم ، از تصویب کلیات لایحه بودجه سال 98 در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
وی با بیان اینکه رئیس کمیته امداد امام نیز در جلسه امروز کمیسیون حضور داشت، ادامه داد: فتاح در جلسه کمیسیون با تشکر از حمایت‌های دولت و مجلس خواستار افزایش اعتبارات این نهاد بود که نماینده دولت ابراز داشت سرجمع اعتبارات این نهاد نسبت به سال گذشته از رشد 12درصدی برخوردار بوده و سهم مستمری‌بگیران نیز از رشد 20درصدی برخوردار بوده است.
نماینده مردم اردکان در مجلس افزود: مقرر شد حین بررسی لایحه بودجه اگر منابع جدیدی حاصل شد، بخشی از آن برای تقویت اعتبارات کمیته امداد و سازمان بهزیستی و خصوصاً افزایش پرداختی به مستمری‌بگیران اختصاص یابد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه عنوان داشت: در این جلسه اعلام شد براساس برآوردهای انجام‌شده مجموعه یارانه‌های پیدا و پنهان در سال، 936هزار میلیارد تومان است که حدوداً سهم هر ایرانی 11 میلیون تومان می‌شود. باید برای این امر خطیر و تخصیص بهینه یارانه‌ها تمهیداتی اندیشیده شود.

 

 

مرتبط:

آیا بودجه دفاعی ایران کافی است؟
هنر هفتم، طفل سرراهی لایحه بودجه ۹۸
بودجه وزارت دفاع ایران کاهش می یابد یا افزایش؟
توزیع 62 هزار میلیارد یارانه یکی از جزئیات بودجه
لایحه بودجه سال آینده ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک