02:24 03 دسامبر 2020
ایران
دریافت لینک کوتاه
1936

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده، پاسخ سردار ایرانی راجب به تصویری که ترامپ در توئیتر خودش با مضمون "تحریم ها دارند می آیند" را شوخی بی مزه خواند.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پومپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده، پاسخ سردار ایرانی راجب به تصویری که ترامپ در توئیتر خودش با مضمون "تحریم ها دارند می آیند" را شوخی بی مزه خواند.

پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار تصویری براساس سریال معروف بازی تاج و تخت با اشاره به نزدیک شدن دور دوم تحریم های این کشور علیه ایران، نوشت: "تحریم ها دارند می آیند". در پاسخ به این تصویر ترامپ، سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران نیز با انتشار تصویری در اینستاگرام نوشت: "من علیه تو ایستادم."

در پاسخ به سوال یک روزنامه نگار که پرسیده بود آیا اینکه ترامپ در این مورد از عکس یک سریال استفاده کند مناسب است؟ پومپئو گفت که "ایران تهدیدی برای ایالات متحده است" و واشنگتن قصد دارد این را متوقف کند.

به گفته وی، برای تصویر ترامپ بسیاری سر و صدا کردند ولی برای تصویر قاسم سلیمانی من هیچکسی از شما (روزنامه نگاران) را ندیدم که پیامی بگذارید. او سربازان آمریکایی را کشته است و این خنده دار نیست و اقداماتی که جمهوری اسلامی ایران انجام می دهد… پومپئو گفت: مسائل بسیار جدی هستند که بر کل اروپا، خاورمیانه و جهان تاثیر می گذارد.

مرتبط:

پومپئو: اشتباهات دولت اوباما در رابطه با ایران تکرار نخواهد شد
پومپئو درباره ملاقات با کیم جونگ اون صحبت کرد
چرا مایک پمپئو فایل مرگ خاشقجی را گوش نداد؟
اعلام نتیجه گفتگوی پمپئو و پادشاه عربستان
تشکر پمپئو از پادشاه عربستان برای پرونده ی جمال خاشقجی +عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک