02:37 26 آوریل 2019
آغاز دور دوم تحریم های آمریکا علیه ایران

آغاز دور دوم تحریم های آمریکا علیه ایران

© Sputnik / Sergey Mamontov
ایران
دریافت لینک کوتاه
125

آمریکا تحریم های این کشور علیه ایران را که تا پیش از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک در سال 2015 اعمال می شد را از ساعت 8:30 دقیقه به وقت تهران دوباره از سر گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، تحریم های واشنگتن علیه تهران که پیش توافق هسته ای با ایران در سال 2015 علیه این کشور اعمال شده بود، از ساعت 8:30 دقیقه امروز به وقت تهران (12:00 شب به وقت واشنگتن) از سر گرفته شد.
مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته اعلام کرد تحریم های ایران که از روز دوشنبه به اجرا گذاشته خواهند شد، شامل بیش از 600 شرکت و فرد خواهد بود.
وی همچنین تاکید کرد که این تحریم ها تا کنون به دلیل خروج پیش از موعد شرکای اروپایی از ایران، تاثیرات فراوانی بر اقتصاد این کشور داشته است.
وی افزود که تا به امروز صدها شرکت ایران را ترک کرده اند.
شایان ذکر است که ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند. تحریم های نفتی ایران نیز از چهار نوامبر سال 2018 به مرحله اجرا در می آید. علاوه براین واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند. واشنگتن از همین حالا تلاش می کند از فروش نفت ایران جلوگیری کند.

در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک