03:56 22 سپتامبر 2019
مخالفت دادستان کل ایران با حضور زنان ایرانی در ورزشگاه

مخالفت دادستان کل ایران با حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه

© Fotolia / Curioso Photography
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 07

دادستان کل ایران اعلام کرد حضور زنان در ورزشگاه آزادی یک آسیب است و هیچ توجیه شرعی ندارد و اگر بخواهد ادامه پیدا کند با آن برخورد خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، محمدجعفر منتظری گفت:حضور زنان در ورزشگاه آزادی یک آسیب است و هیچ توجیه شرعی ندارد، چرا مخالفیم چون گناه صورت می گیرد، تماشای بازی ایراد ندارد اما گناهی که صورت می گیرد جای اشکال است.
وی تصریح کرد: از حضور دیروز زنان در ورزشگاه گلایه داریم، نظام ما اسلامی است، ما مسلمان هستیم، وقتی خانمی به ورزشگاه می رود و با مردانی که با لباس ورزشی و نیمه لخت مواجه می شود و آنها را می بیند گناه می کند، برخی دنبال این هستند که حریم ها را بشکنند.


دادستان کل کشور تصریح کرد: با حریم خصوصی مردم کاری نداریم اما در مجامع عمومی کسی حق ندارد حریم عمومی را آسیب بزند.
وی یادآور شد: با هر مدیری که بخواهد بستر حضور بانوان در ورزشگاه را با بهانه های مختلف فراهم کند برخورد می کنیم.
حجت الاسلام منتظری اظهار کرد: قرار نیست در منظر عمومی هر کس هرجور خواست لباس بپوشد و یا رفتار کند، نصیحت می کنم به مسئولان ورزشی که حرمت دینی را حفظ کنید و اجازه ندهید گناه صورت گیرد. اگر تکرار شود دستور می دهم به دادستان تهران تا ورود کند.
دادستان کل کشور بیان کرد: قرار نیست ۴ نفر با هر هدفی حریم ها را بشکنند و ما ساکت بمانیم، ابتدا نصیحت می کنیم بعد برخورد می کنیم.
یادآور می شود دیروز به تعدادی از بانوان اجازه داده شد در بازی تیم های ملی ایران و بولیوی در ورزشگاه آزادی تهران حضور یابند.

مرتبط:

صدور مجوز ورود خانواده ها به ورزشگاه ها در ایران
حسن روحانی: حضور زنان در ورزشگاه آزادی ادامه یابد
جنجالی که گریم های حرفه ای دختران در ورزشگاه آزادی برپا کرد +عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک