18:57 17 ژوئیه 2019
واکنش ایران به بازداشت دانشجوی ایرانی در استرالیا

واکنش ایران به خبر بازداشت دانشجوی ایرانی در استرالیا

© AFP 2019 / Atta Kenare
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 17

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به خبر بازداشت یک دانشجوی ایرانی در استرالیا، گفت: به سفارت جمهوری اسلامی در کانبرا دستور داده شد تا به سرعت موضوع را از طریق مقامات این کشور پیگیری کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی درباره انتشار خبری مبنی بر بازداشت یک دانشجوی ایرانی دانشگاه کوئینزلند در استرالیا به اتهام ارسال تجهیزات نظامی آمریکایی به ایران، اظهار داشت: تا کنون به جز اخبار برخی رسانه ها در فضای مجازی، از هیچ کانال رسمی و یا مقامات استرالیایی چنین خبری را دریافت نکرده ایم.
وی افزود: به سفارت ایران در کانبرا دستور داده شد تا سریعا موضوع را از طریق مقامات استرالیایی پیگیری کند که پس از حصول نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی همواره حمایت از حقوق ایرانیان در اقصی نقاط جهان است، تاکید کرد: بر اساس وظیفه در خصوص صحت و سقم این خبر و چگونگی اقدامات احتمالی حداکثر تلاش خود را به کار خواهیم بست.
قاسمی خاطر نشان کرد: این گونه رفتارهای ایذایی، غیرقانونی، گزینشی، سیاسی و مغرضانه دولت آمریکا برای ما مسبوق به سابقه است.
وی اضافه کرد: موارد دیگری از ایراد چنین اتهامات واهی به شهروندان ایرانی نیز وجود دارد که در حال پیگیری هستیم.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک