12:49 23 مارس 2019
اعلام سود سالیانه تلگرام  در ایران

اعلام سود سالیانه تلگرام در ایران + کاریکاتور

© Sputnik / Kirill Kallinikov
ایران
دریافت لینک کوتاه
129

یک کارشناس فضای مجازی در ایران اعلام کرد سود سالیانه تلگرام در ایران نزدیک یک میلیارد دلار است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، هومن اهرمی، کارشناس ایرانی فضای مجازی ضمن بیان این مطلب گفت: 30 درصد ترافیک بین المللی اینترنت ایران را تلگرام می‌بلعد.
افزود: روزانه 11 میلیارد و 394 میلیون تومان هزینه حضور کاربران ایرانی در تلگرام است که معادل سالانه 985 میلیون دلار است.
وی گفت: همه این هزینه‌ها از جیب مردم پرداخت می‌شود و بخش عمده‌ای از آن با تبدیل شدن به دلار از کشور خارج می‌شود در صورتی که با استفاده از پیام رسان‌های داخلی اشتغال فراوانی در کشور ایجاد می‌شود.
این کارشناس فضای مجازی ضمن حمایت از پیام رسان های ایرانی افزود: برخی پیام رسان‌های داخلی تا یک سوم هزینه ترافیک داخلی را دریافت می‌کنند و برخی از آن‌ها هم مجانی هستند و این به نفع کشور و مردم است.
اهرمی ویترین مجازی، امکانات پرداخت وجه، توجه به اقتصاد محتوا و فروش محتوا را از ویژگی‌های پیام رسان‌های داخلی دانست.

سازمان نظارت بر رسانه های روسیه روز 6 آوریل 2018 از دادگاه درخواست کرد به خاطر امتناع تلگرام از واگذاری کلید های رمزگشایی به سازمان امنیت فدرال روسیه مجوز فیلترینگ این پیام رسان را صادر کند. وکلای مدافع تلگرام اعلام کردند مطالبات سازمان امنیت روسیه به دلایل فنی قابل اجرا نیست. خود پاول دوروف، موسس تلگرام اعلام کرد این پیام رسان به چنین کاری تن درنخواهد داد چون مدافع آزادی بیان و مصونیت زندگی خصوصی است. روز 13 آوریل یکی از دادگاه های محلی مسکو درخواست سازمان نظارت بر رسانه های روسیه درباره فیترینگ تلگرام در روسیه را قبول کرد و اجرای رای دادگاه آغاز شد.

 

 

 

مرتبط:

مشکل فنی در تلگرام، جهانی شد
تلگرام فیلترینگ را دور زد
عواقب فیلتر تلگرام چیست؟
آغاز فیلترینگ تلگرام در روسیه
"آی سی کیو" جایگزین تلگرام در کرملین
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک