21:55 21 ژانویه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
171

به دنبال اقدام غیر اخلاقی شرکت سامسونگ در المپیک زمستانی کره جنوبی در قبال ورزشکاران ایرانی ، سفیر کره جنوبی به وزارت خارجه ایران احضار شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایلنا، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام کرد: در پی انتشار خبری مبنی بر تصمیم مسئولان کمیته بین‌المللی المپیک و شرکت سامسونگ کره جنوبی مبنی بر مستثنی قرار دادن ورزشکاران ایرانی در کنار ورزشکاران کره شمالی شرکت‌کننده در بازی‌های المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ از دریافت هدایای شرکت کره‌ای سامسونگ به بهانه تحریم‌های بین‌المللی، شب گذشته کیم سونگ هو، سفیر کره جنوبی در تهران توسط محمود فرازنده، دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل آسیا و اقیانوسیه به وزارت امور خارجه فراخوانده شد.
این مقام وزارت خارجه ایران خاطر نشان کرد: در این دیدار مراتب اعتراض شدید وزارت امور خارجه و جمهوری اسلامی ایران نسبت به این رفتار غیراخلاقی و مغایر با روح حاکم بر بازی‌های المپیک که شعار خود را ورای رنگ، دین، نژاد و سیاست قرار داده، به وی اعلام شد. در این دیدار خاطرنشان شد در صورتی که شرکت سامسونگ مراتب عذرخواهی خود را از این اقدام نابخردانه اعلام نکند، این موضوع شدیدا بر روابط تجاری شرکت سامسونگ با جمهوری اسلامی ایران تاثیر خواهد گذاشت.
سفیر کره جنوبی در این دیدار از این اتفاق ابراز تاسف نموده و بیان داشت که طی تماس‌های مکرر با مقامات ذیربط در وزارت امور خارجه و دولت کره جنوبی و شرکت سامسونگ موضوع را به دلیل اهمیت و حساسیت دنبال کرده و طبق اظهارات مقامات رسمی دولت کره جنوبی و شرکت سامسونگ هیچ‌گونه دخالتی در بروز این سوءتفاهم و توزیع اقلام اهدائی به عنوان اسپانسر این بازی‌ها نداشته‌اند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک