بزرگترین قرارداد وام خارجی پسابرجام امضا شد

  ایران بزرگترین قرارداد وام خارجی پسابرجام را به امضا رساند

  © Fotolia / Eyetronic
  ایران
  دریافت لینک کوتاه
  0 151

  قرارداد بزرگترین وام خارجی پسابرجام ساعتی پیش توسط معاون وزیر اقتصاد ایران و مدیر اگزیم بانک کره جنوبی به ارزش تقریبی بیش از 8 میلیارد یورو در سئول به امضا رسید.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، محمد خزاعی رئیس کل سازمان سرمایه گذاری خارجی و کمک های اقتصادی و فنی ایران و رئیس اگزیم بانک کره جنوبی در سئول پایتخت کره جنوبی این قرارداد به امضا رسید.

  محمد خزاعی در سخنانی در ابتدای مراسم امضای قرداد خط اعتباری بیش از 8 میلیارد یورویی با اگزیم بانک کره با توجه به سوابق خوب روابط و همکاری فی ما بین و با اشاره به اینکه اقتصاد کره یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و توانمندیهای تکنولوژیکی مطلوبی دارد، امضا و اجرایی شدن این خط اعتباری را گامی مهم در گسترش روابط بین دو کشور دانست.

  وی تصریح کرد که بخش های دولتی و خصوصی ایران می توانند در چارچوب مقررات موجود از این وام استفاده کنند. وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از زحمات و تلاشهای همکاران بانک مرکزی ایران و طرف کره ای در جریان مذاکرات فشرده ماههای گذشته تشکر و قدردانی نمود.
  خزاعی گفت: 12 بانک ایرانی به عنوان بانکهای عامل و طرف قرداد استفاده از این وام خواهند بود.
  مدیر اجرایی اگزیم بانک کره جنوبی نیز در سخنانی ضمن تشکر از تلاشهای سازمان سرمایه گذاری و همکاریهای بانک مرکزی و سیستم بانکی ایران، امضا و اجرایی شدن این قرارداد را گام مهمی در توسعه روابط اقتصادی دو کشور مبتنی بر تامین منافع مشترک دانست.
  چانگ تصریح کرد: پروژه های متعددی با تایید بانک مرکزی و سازمان سرمایه گذاری ایران می توانند از این خط اعتباری بهره مند شوند.
  مبلغ این وام بیش از 8 میلیارد یورو (معادل حدود 10 میلیارد دلار) استمی باشد و بخش دولتی و بخش خصوصی هر دو می توانند از این خط اعتباری در کلیه پروژه هایی که شرایط استفاده از وام های خارجی را داشته باشند، استفاده کنند.

   

  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک