07:14 15 نوامبر 2018
آتش زدن ماشین BMW برای حمایت از صنعت خودرو روسیه

واردات خودروهای خارجی به ایران ممنوع شد

© Flickr / L.C. Nøttaasen
ایران
دریافت لینک کوتاه
1911

وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران ثبت سفارش واردات تمام خودروهای سواری را متوقف کرد. به این ترتیب تا اطلاع ثانوی واردات خودروهای خارجی به ایران ممنوع است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران طبق قانون لیست خودروهای مجاز برای ورود به این کشور را همواره در سایت "ثبتارش" منتشر و به‌روزسانی می‌کند.
در یکی از آخرین به روزرسانی‌های این سایت در اوایل ماه جاری، ثبت سفارش خودروهای غیر آمریکایی مونتاژی در آمریکا ممنوع و لیست خودروهای مربوطه از سایت ثبت سفارش حذف شده بود.
اما نگاهی به این سایت در روز جاری (دوشنبه) نشان می‌دهد که ثبت سفارش تمام خودروهای سواری وارداتی متوقف شده و نام تمام خودروهای سواری وارداتی مجاز برای ورود به ایران از لیست مربوطه حذف شده است.
اگرچه وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران تاکنون اطلاع‌رسانی رسمی در این رابطه نداشته است، اما شنیده میشود که دلیل این موضوع دستورالعمل ابلاغی از سوی معاون اول رئیس‌جمهوری ایران به دستگاههای اجرایی در راستای ساماندهی واردات و بازار ارز بوده است.
در این دستورالعمل از وزارت صنعت، معدن و تجارت این کشور خواسته شده که از واردات خودرو و دیگر کالاهای سرمایه‌ای با دوام از سوی شرکت‌هایی که فاقد نمایندگی مجاز و خدمات پس از فروش هستند، جلوگیری کند.
در این شرایط گفته می‌شود که با این دستورالعمل از این پس واردات خودرو و دیگر کالاهای سرمایه‌ای با دوام تنها از سوی شرکتهایی که موفق به اخذ نمایندگی رسمی و مستقیم خودروسازان و دیگر شرکتهای خارجی شده‌اند، مجاز خواهد بود و اقدام صورت گرفته در توقف ثبت سفارش تمام خودروهای وارداتی نیز برای ایجاد تغییرات لازم در فرایند این سایت برای جلوگیری از ثبت سفارش از سوی شرکتهای فاقد نمایندگی رسمی و مستقیم، صورت گرفته است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک