19:59 15 دسامبر 2018
فاکس نیوز : موشک های ایران و کره شمالی برای پرتاب آماده اند

فاکس نیوز: موشک های ایران و کره شمالی برای پرتاب آماده اند

© AP Photo / Iranian Defense Ministry
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 370

ایران برای پرتاب موشک همراه با ماهواره آماده می شود و در عین حال مانند کره شمالی می تواند طی شبانه روز آینده موشک بالستیکی خود را آزمایش کند.

به گزارش اسپوتنیک، روز چهارشنبه شبکه ی فاکس نیوز آمریکا با استناد به منابعی از دولت آمریکا این خبر را منتشر کرد.
این شبکه اطلاع داد که پرتاب موشک کره شمالی عصر روز چهارشنبه صورت می گیرد اما دقیقا مشخص نکرد که براساس چه منطقه ی زمانی است یعنی نیم کره شرقی یا غربی. ضمنا بر اساس اسناد منابع اسکای نیوز، ایران قصد دارد موشک «سیمرغ» را همراه با ماهواره به فضا پرتاب کند.
شبکه تلویزیونی سی ان ان روز دوشنبه اطلاع داد که کره شمالی برای پرتاب موشک دیگری آماده می شود و ممکن است طی این هفته صورت گیرد. این شبکه به مدارک بدست آمده از نماینده ی پنتاگون که نامش فاش نشده است این خبر را منتشر کرد. به گفته ی این منبع ، اطلاعات آمریکا روز جمعه جابه جایی تجهیزات لازم برای پرتاب موشک را در شهر کوسان توسط پیونگ یانگ را ثبت کرده است.
در واقع از میدان پرتاب در نزدیکی کوسان کره ی شمالی چهاردهم ماه می موشک بالستیکی پرتاب شد. شبکه تلویزیون مرکزی کره شمالی چهارم ژوئیه از اجرای اولین پرتاب موفق موشک بین قاره ای بالستیک « هواسون۱۴» خبر داد. دولت آمریکا به این نتیجه رسید که این موشک واقعا بین قاره ای بوده است. وزارت دفاع روسیه آنرا موشک با برد متوسط ارزیابی کرد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک