07:33 23 ژانویه 2018
  بزرگترین فرش موزاییکی در تبریز(عکس)

  بزرگترین فرش موزاییکی در تبریز(عکس)

  © AP Photo/ Vahid Salemi
  ایران
  دریافت لینک کوتاه
  0 91

  بزرگترین فرش موزاییکی در تبریز سوژه شبکه های اجتماعی شد.

  به گزارش اسپوتنیک، تصویری در شبکه های اجتماعی پرطرفدار شده است که بزرگترین فرش موزاییکی جهان را در شهر "تبریز" به تصویر می کشد.
  گفته می شود که این فرش موزاییکی در میدان شهید بهشتی تبریز ساخته شده است و طراحی و معماری میدان شهید بهشتی تبریز با هدف ایجاد منظر شهری در مرکز شهر، با نگاه به پیشینه و شهرت جهانی فرش تبریز انجام شده است. همچنین معمار برجسته این میدان، مرحوم "بهروز احمدی" بوده است که معماری آن برگرفته از نمونه موجود فرش اصیل بافت آذربایجان با طرح مشهور به "باغی" در موزه ملی فرش ایران بوده است. جالب است بدانید که قدمت این فرش به قرن 11 هجری شمسی می رسد.
  گفته شده است که در طراحی و ساخت فرش موزاییکی میدان شهید بهشتی تبریز، از 12 نوع سنگ و برش 500 هزار قطعه سنگ 5*5 سانتی متر در مساحت 1226.4 متر مربع استفاده شده است که در نوع خود بی نظیرترین اثر هنری جهان به شمار می رود.
  این میدان یکی از مدرن ترین میدان های ایران است و طراحی موزاییک فرش در داخل آن برای همیشه فرش زیبای تبریز را ماندگار کرده است.

  #فرش_تبریز

  Публикация от Ali (@samadpour) Апр 15 2017 в 8:37 PDT

  کاربران بسیاری با تحسین طراحی و معماری این موزاییک فرش عنوان کرده اند که فرش تبریز یکی از خوش طرح ترین فرش های جهان می باشد.

  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک