06:45 22 فوریه 2018
  کشته شدن سه نفر در ایران به دلیل مبتلا شدن به تب کنگو

  کشته شدن سه نفر در ایران به دلیل مبتلا شدن به تب کنگو

  © Fotolia/ Peter Hermes Furian
  ایران
  دریافت لینک کوتاه
  0 33

  رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران گفت: از ابتدای امسال تاکنون 31 مورد تب کریمه کنگو در کشور شناسایی شده است که از این تعداد سه مورد فوت شدند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، محمدمهدی گویا در گفت و گو خبر 21 شبکه یک تلویزیون ایران افزود: این بیماری همه ساله در کشور وجود داشته است و جای نگرانی نیست زیرا با سال های گذشته تفاوتی ندارد.
  وی گفت: امکان ابتلای این بیماری برای کسانی که مستقیم با دام زنده سرو کار دارند یا در کشتارگاه ها و قصابی ها کار می کنند بیشتر است.
  گویا افزود: مناطق مرزی شرقی نیز به دلیل قاچاق دام مناطق پرخطر ابتلا به این بیماری هستند.
  رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران گفت: فوت شدگان بر اثر این بیماری نیز باید با شرایط ویژه ای دفن شوند اما همه مراحل شرعی درباره آنها رعایت می شود.
  گویا با اشاره به اینکه سر درد ، تب ، لرز ، درد عضلات پشت پا ، تهوع، استفراغ و گلو درد از علائم اولیه ابتلا به کریمه کنگو است ادامه داد: پس از 3 روز از ابتلا به این ویروس علائم پیشرفته به صورت خون ریزی از دهان، لثه، زیرپوستی، دستگاه گوارش، دستگاه تناسلی و ادراری آغاز می شود که احتمال مرگ بیمار در این زمان وجود دارد.

  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک