حضور ۴۶ میلیون کاربر ایرانی در فضای سایبری

حضور ۴۶ میلیون کاربر ایرانی در فضای سایبری

© Sputnik / Alexandr Kryazhev
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 02

سرهنگ حسین رمضانی معاون امور بین‌الملل و حقوقی پلیس فتا اعلام کرد بیش از ۴۶ میلیون کاربر ایرانی در فضای مجازی سایبری فعالیت می کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، معاون امور بین‌الملل و حقوقی پلیس فتا افزود: با وجود اینکه بسیاری از مخاطبان به نحو مطلوب و قانونمند از شبکه های اینترنتی و فضای مجازی استفاده می کنند، عده ای با سواستفاده از فرصت های فضای سایبری، در پی دستیابی به اهداف مجرمانه خود هستند.
سرهنگ حسین رمضانی افزود در حال حاضر پلیس فتا همکاری و تعامل مطلوبی با سایر مجموعه های پلیسی ناجا دارد و در صورت لزوم در ماموریت های محوله، از آن ها پشتیبانی فنی و تخصصی می کند.
سرهنگ رمضانی تأکید کرد: پلیس فتا در رصد فعالیت های فضای مجازی، در مواجهه با هر عمل مجرمانه و یا دریافت گزارش و شکایت در این حوزه، بلافاصله واکنش نشان می دهد؛ در صورت اینکه اعمال مجرمانه سایبری محض باشد، پلیس فتا مستقیما وارد عمل می شود.
وی با تأکید بر ناامن سازی فضای سایبر برای مجرمان افزود: همزمان با ایجاد ناامنی برای مجرمان جرایم فضای مجازی، ارتقای امنیت فضای سایبر برای کاربران قانونمدار جزء اهداف اصلی پلیس فتا است.
معاون امور بین‌الملل و حقوقی پلیس فتا گفت: اگر تخلف کاربران فضای مجازی، جزء جرایم تکامل یافته باشد، گزارش مستندات به پلیس‌های تخصصی مربوطه ارسال می شود.

مرتبط:

رئیس پلیس فتا تهران خبر داد: متهم تهمت به وزیر بهداشت در تلگرام بازداشت شد
هشدار رئیس اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا درباره دانلودهاي ويروسي
افزایش ضریب رصد پلیس فتا در فضای سایبر/ متوسط زمان کشف جرایم اینترنتی در ایران ۱۵ روز
برخورد پلیس فتا با هرگونه تهدید و بی حرمتی در فضای مجازی
رئیس پلیس فتا ناجا ایران: سایت‌های همسریابی مجوز فعالیت ندارند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک