افزایش صادرات ایران به ایتالیا

واکنش رسانه های غربی نسبت به برگزاری پرشور انتخابات ایران+(تصویر)

© Sputnik / Sergey Mamontov
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 92

رسانه‌های بیگانه اخبار مربوط به حضور مردمی در انتخابات ریاست‌جمهوری را به صورت گسترده پوشش می‌دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس- با آغاز انتخابات ریاست جمهوری ایران و شوراهای اسلامی شهر و روستا، رسانه‌های خارجی اخبار مربوط به حضور ایرانیان پای صندوق‌های رای را به صورت گسترده پوشش دادند:

خبرگزاری رویترز

این رسانه غربی به «صفوف طولانی» همزمان با آغاز انتخابات ریاست جمهوری در ایران اشاره کرد و خبر مربوط به انتخابات را اینطور پوشش داد: «در حالی که ایرانی‌ها رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری را شروع کردند، صف‌های طولانی در مراکز رای گیری ایجاد شده است».

این همچنین افزود: «آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر معظم ایران پس از انداختن رای در تهران گفت که همه باید در این انتخابات مهم شرکت کنند و رای خود را در ساعت‌های اولیه به صندوق بیاندازند.»

الجزیره

شبکه خبری عربی الجزیره نوشت که نخستین انتخابات پس از توافق هسته‌ای به عرصه رقابت سنگین میان «حسن روحانی» اصلاح طلب و «ابراهیم رئیسی» اصولگرا تبدیل شده است.

در گزارش الجزیره از انتخابات امروز به عنوان رقابتی یاد شده که ایرانیان که به وسیله آن سرعت اصلاحات اجتماعی و اقتصادی و همکاری مجدد با جهانیان تعیین می‌شود.

علاوه بر روحانی، و رئیسی، «مصطفی میرسلیم» اصولگرا و «مصطفی هاشمی‌طبا» اصلاح‌طلب هم در رقابت امروز حضور دارد که انتظار نمی‌رود بیشتر از چند درصد رای داشته باشند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس

در این گزارش هم از انتخابات ریاست‌جمهوری پس از توافق هسته ای یاد شده و رای‌گیری به چالشی سنگین برای روحانی  با رئیسی تعبیر شده است.

 آسوشیتدپرس نوشت که انتخابات به عنوان همه پرسی برای سیاست‌های روحانی 68 ساله است چرا که وی با وجود مخالفت‌های، زمینه را برای توافق هسته‌ای آماده کرد.

در ادامه تصاویری از صفوف رای دهنگان ایرانی ارائه می گردد:

حضور پر شور اهل سنت تركمن خراسان شمالي در حوزه های رای گیری

Публикация от jamejamonline (@jamejamonline.ir) Май 19 2017 в 1:42 PDT

صف رای سربازان در عجب شیر

Публикация от jamejamonline (@jamejamonline.ir) Май 18 2017 в 11:40 PDT

مرتبط:

رصد لحظه به لحظه انتخابات ایران توسط رسانه های کشورهای عربی
آیت‌الله خامنه‌ای مردم ایران را به شرکت گسترده در انتخابات ریاست جمهوری فرا خواند
انتخابات ریاست جمهوری و شوراها درایران آغاز شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک