06:55 22 اوت 2018
Часовая башня комплекса Абрадж аль-Бейт в городе Мекка

بروجردی: عربستان یک بازنده تمام عیار و همه‌جانبه در منطقه است

© AFP 2018 / Mohammed Al-Shaikh
ایران
دریافت لینک کوتاه
273

علاءالدین بروجردی گفت عربستان سعودی کوچکتر از آن است که تهدیدی علیه منافع جمهوری اسلامی ایران باشد و اگر توانمندی داشت در صحنه‌های متعدد منطقه‌ای شکست نمی خورد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا- رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عربستان یک بازنده تمام عیار و همه‌جانبه در منطقه است و به همین دلیل سعی می‌کند با ایجاد بحران‌های جدید بر این ناتوانی سرپوش بگذارد آنچنان که اگر توانمند و مقتدر بود 10 هزار نفر از مردم بیگناه یمن را در همسایگی خود قتل عام نمی‌کرد.

وی افزود: کارنامه دو سال گذشته حکومت عربستان در یمن با حمایت همه‌جانبه آمریکا و صهیونیست‌ها نشان دهنده اوج ضعف این کشور است و علی‌رغم کشتار گسترده در یمن هیچ یک از اهداف این کشور محقق نشد و عملا در یک کج راهه‌ای قرار گرفته که تا زمانی که خود را از این تصمیمات غلط جدا نکند، باید منتظر تحولات جدیدی در داخل خود باشد.

وی تاکید کرد: عربستان در دوران جنگ تحمیلی همه توانمندی خود را علیه جمهوری اسلامی ایران به کار گرفت شکست خورد و این یک تجربه تاریخی است و امروز جمهوری اسلامی ایران به مراتب قدرتمندتر از ایران زمان جنگ است و قطعا آمریکا که فرمانروای این دسته از کشورها منجمله عربستان هیچ غلطی نمی‌تواند بکند چه برسد به دست نشانده‌های منطقه‌ای‌اش من جمله حکومت سعودی.

مرتبط:

دلایل اقدامات تازۀ عربستان علیه ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک