12:16 15 اوت 2018
انتخابات ریاست جمهوری ایران در کانادا برگزار نخواهد شد

کشف و ضبط تی‌شرت‌های تخریبی علیه کاندیدای انتخابات توسط وزارت اطلاعات ایران

© REUTERS / Official website of the President of the Islamic Republic of Iran
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 13

حجت‌الاسلام علوی درباره تی‌شرت‌های تخریبی علیه کاندیدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: همکاران ما مطلع شدند که چند هزار تی‌شرت تولید شده که چهار نمونه‌اش توسط وزارت اطلاعات کشف و ضبط شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم- حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، درباره تی‌شرت‌های تخریبی علیه کاندیداها گفت: همکاران ما مطلع شدند که چند هزار تی‌شرت تولید شده که  چهار نمونه‌اش توسط وزارت اطلاعات کشف و ضبط شده است. شعارهایی از جمله «خداحافظ دولت حرف»، «4 سال رکود و بیکاری» و نیز یک نمونه هم به زبان انگلیسی نوشته که «من به روحانی رأی نمی‌دهم»، برنامه این بوده که این تی‌شرت‌ها را به افرادی بدهند و آنان این تی‌شرت‌ها را در مناطق شمالی تهران بپوشند و بعد هم با هماهنگی خودشان تعدادی دیگر از افراد جوان را به عنوان موافق کاندیدایی که در این تی‌شرت‌ها علیه او موضع گرفته شده بود، وارد عمل کنند تا با کسانی که این تی‌شرت‌ها را پوشیده بودند برخورد کنند و آن را تحت عنوان برخورد موافقان دولت با مخالفان دولت با فیلم گرفتن و تصویربرداری از صحنه‌های درگیری در فضای مجازی منتشر کنند.

وزیر اطلاعات افزود:‌ من به دلیل آنکه عضو هیئت اجرایی هستم و تمام تلاشم این است که براساس رعایت قانون صحبتی که شائبه ورود بر تبلیغات انتخاباتی داشته باشد را نداشته باشم، فقط در جهت حفظ امنیت انتخابات این مسئله را مطرح کردم و آن کسانی که دیدند سرمایه‌گذاری‌شان از بین رفت و پروژه‌شان سوخت آمد و فرار به جلو کردند و در برخی جاها عنوان کردند که این کار را طرفداران دولت می‌خواستند، انجام دهند. اگر این کار را موافقان دولت می‌خواستند انجام دهند که نمی‌آمدند علیه خودشان این کار را انجام دهند. اگر دولت می‌خواست این کار را انجام دهد چه بهره‌ای از آن می‌برد. ما حتی در بعضی از مراسم برخی از کاندیداها حضور افرادی را دیدیم که یک نمونه از همین تی‌شرت‌ها را پوشیده بودند و داریم روی قضیه کار می‌کنیم.

وزیر اطلاعات در پاسخ به این سوال که آیا شورای نگهبان نباید درباره صلاحیت افرادی که این کارها را کرده‌اند، تجدیدنظر کند؟ اظهار داشت:‌ ما نمی‌توانیم این موضوع را به نامزدهای انتخاباتی نسبت دهیم. ممکن است ستادهای انخاباتی اقداماتی کنند و طرفداران یک کاندیدا اقداماتی انجام دهند، اما همان کاندیدا روحش هم از آن موضوع خبر نداشته باشد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک