13:28 22 ژانویه 2018
  پیام تبریک دستیار ویژه روحانی به مناسبت تولد زرتشت

  پیام تبریک دستیار ویژه روحانی به مناسبت تولد زرتشت

  © AFP 2018/ Behrouz Mehri
  ایران
  دریافت لینک کوتاه
  0 90

  دستیار ویژه روخانی در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در پیامی به مناسبت تولد زرتشت پیامبر گفت : ما افتخار می کنیم در سرزمینی هستیم که همواره مهد ادیان توحیدی همچون اسلام و زرتشت بوده است.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل ازایرنا ، روابط عمومی و ارتباطات دفتردستیار ویژه رئیس جمهوری دراموراقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی را به شرح زیر منتشر کرد:
  بنام خداوند جان و خرد
  ششم فروردین هرسال مصادف است با تولدپیامبر ایرانی؛ اشوزرتشت پیام‌آوریکتاپرستی، صلح و راستی این روز فرخنده را به همه ایرانیان عزیز زرتشتی و زرتشتیان جهان، تبریک و شاد‌باش می‌گویم.
  ما ایرانیان مفتخریم که در سرزمینی زندگانی می‌کنیم که همواره مهد ادیان توحیدی همچون اسلام و زرتشتی بوده است. توحید و پرستش خدای یگانه، پیام مشترک تمام ادیان الهی است و«اشوزرتشت» پیامبری بود که مردمان ایران زمین را به یکتاپرستی فرا‌خواند و ایرانیان را به پرستش «اهورامزدا» یا همان دانایِ بزرگِ هستی‌بخش، دعوت کرد.
  دعوت به عمل نیک و صالح همچون صلح‌طلبی، مدارا، رعایت حقوق‌شهروندی، راستی، درست‌کاری، شادی و امید نیز شیوه و روش تمام پیام‌آوران آسمانی بوده است و بدین جهت ما مشاهده می‌کنیم که ایرانیان زرتشتی، در طول تاریخ این سرزمین، بیش از همه اقوام دیگر در حفظ و توسعه جشن‌های ایرانی چون «نوروز» «سده» و «مهرگان»، موثر بوده‌اند.
  امروز بر کسی پوشیده نیست که « نوروز » میراث مشترک همه ایرانیان در مناطق مختلف آسیای میانه، شبه قاره، خاورمیانه و خلیج فارس است.
  میراثی که همه اقوام منطقه را بهم پیوند می‌دهد و تاکنون دوازده کشور منطقه، این فرهنگ ایرانی را به عنوان میراث مشترک پذیرفته‌اند.
  پیشنهاد «جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری» از سوی ریاست محترم دولت تدبیر و امید که مورد پذیرش مجامع جهانی و بین‌المللی قرار گرفته است نیز برگرفته از پیام و روح اخلاق‌مدار، صلح‌جویانه و اعتدالی ادیان توحیدی و فرهنگ ایرانی (نوروز، مهرگان و…) است.
  به راستی رهبر معظم انقلاب چه زیبا به زندگی توأم با صلح و صفا و صمیمیت پیروان ادیان الهی در ایران اشاره کرده و فرمودند: «در میان پیروان ادیان گوناگون، زرتشتیان از جهات مختلف پیوند و نزدیکی بیشتری با مسلمانان دارند» (پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ١٣٧٥).
  امروز، ایرانیان زرتشتی در کنار ایرانیان مسلمان و ادیان دیگر، در توسعه، پیشرفت و آبادانی این سرزمین، شرکت دارند همچنان که در دفاع مقدس نیز در کنار ایرانیان مسلمان و ادیان دیگر ایستادند و برای دفاع از میهن خویش، دهها شهید، آزاده و ایثارگر را تقدیم ایران عزیز نمودند.
  این روز بزرگ را به همه پیروان این دین توحیدی تبریک و شادباش می‌گویم و از خدای بزرگ، برای همه زرتشتیان عزیز، آرزوی شادمانی و سلامتی توام با موفقیت دارم.

  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک