02:58 24 مارس 2018
  حدود 60 درصد ایرانیان عضو شبکه‌های اجتماعی هستند

  حدود 60 درصد ایرانیان عضو شبکه‌های اجتماعی هستند

  © Sputnik/
  ایران
  دریافت لینک کوتاه
  0 10

  نتایج نظر سنجی اخیر در ایران نشان می‌دهد که از هر 10 ایرانی شش نفر در شبکه‌های اجتماعی عضویت دارند و شبکه تلگرام در صدر شبکه‌های اجتماعی قرار دارد و بیشترین افراد عضو نیز از میان افراد تحصیل‌کرده دانشگاهی هستند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) در بهمن ماه اقدام به اجرای نظرسنجی ملی در خصوص "سنجش میزان استفاده از شبکه‌های اجتماعی و نگرش مردم به این شبکه‌ها" از طریق تلفنی و با حجم نمونه 1500 نفر کرد.
  نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد در حال حاضر 59.7 درصد افراد بالای 12 سال ساکن ایران حداقل عضو یک شبکه اجتماعی هستند.
  همچنین 84 درصد افراد با تحصیلات دانشگاهی و 44 درصد افراد با تحصیلات دیپلم و پایین‌تر از آن در ایران عضو شبکه‌های اجتماعی هستند.
  در بین شبکه‌های اجتماعی، تلگرام با 55 درصد کماکان در صدر مصرف مردم ایران قرار دارد و پس از آن اینستاگرام با 23 درصد در رتبه دوم جای گرفته است.
  نتایج به دست آمده از این نظر سنجی همچنین نشان داد که میزان عضویت مردم در واتس‌آپ 14 درصد، فیسبوک چهار درصد، وایبر دو درصد، گوگل پلاس دو درصد و شبکه‌های تانگو، توییتر و وی‌چت هر کدام نیز کمتر از یک درصد بوده است.
  در نظرسنجی ملی ایسپا در سال گذشته 38 درصد مردم ایران عضو تلگرام بوده‌اند که امسال با افزایش 17 درصدی به 55 درصد افزایش پیدا کرده است. همچنین در سال گذشته 17 درصد مردم عضو اینستاگرام بوده‌اند که این میزان در سال جاری با رشد 6 درصدی به 23 درصد افزایش پیدا کرده است. سایر شبکه‌های اجتماعی از سال گذشته تاکنون با کاهش عضویت مواجه بوده‌اند. سرانه مصرف شبکه‌های اجتماعی در طول شبانه روز توسط مردم 72 دقیقه بر حسب کل نمونه و 120 دقیقه بر حسب استفاده‌کنندگان است.
  در این نظر سنجی 90.8 درصد پاسخگویانی که عضو حداقل یک شبکه اجتماعی بوده‌اند، اظهار کرده‌اند با استفاده از موبایل هوشمند از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و در مرحله بعد با فاصله زیادی، حدود 10 درصد گفته‌اند از کامپیوتر یا لپ‌تاپ و 4.2 درصد از تبلت استفاده می‌کنند.

  مرتبط:

  محبوبیت خاطره دکتر فیروز نادری نماینده اصغر فرهادی در مراسم اسکار در شبکه های اجتماعی (ویدئو)
  پیام های انگیزشی بازیکنان فوتبال به زنان ایران در شبکه های اجتماعی خبرساز شد (عکس)
  واکنش کاربران شبکه های اجتماعی به زیباترین هتل خاورمیانه در ایران (عکس)
  بازتاب خبر کشف پتوهای عقیم کننده در اصفهان در شبکه های مجازی
  واکنش کاربران شبکه های اجتماعی به اولین صحبت های اصغر فرهادی بعد از مراسم اسکار (ویدئو)
  چهل روز پس از حادثه تلخ پلاسکو در شبکه های اجتماعی چه می گذرد؟
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک