19:05 23 مارس 2018
  Мусульманка закрывает лицо руками

  عزم ملی برای کاهش وقوع جرائم غیرعمد در بین زنان

  © Fotolia/ Elnur
  ایران
  دریافت لینک کوتاه
  0 20

  تفاهم‌نامه‌ همکاری ستاد دیه و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ایران با هدف کاهش وقوع جرائم غیرعمد در بین زنان جامعه امضا شد.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر- به نقل از روابط عمومی ستاد دیه ایران، در راستای تعامل فی مابین در راستای فرهنگ سازی عمومی در حوزه زنان به منظور پیشگیری و کاهش وقوع جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری در بین زنان، سید اسدالله جولایی و شهیندخت مولاوردی صبح امروز (۱۸ اسفند) تفاهم نامه همکاری ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری را امضا کردند.

  پیگیری معاون رییس جمهور در زمینه جلب موافقت هیات وزیران به منظور تصویب کمک پایدار به زندانیان نسوان جرایم غیرعمد و همچنین پیشنهاد اهدای داوطلبانه مبلغ ۵ رقم انتهای حقوق ماهیانه دریافتی کارکنان دستگاه‌ها و موسسات دولتی، به منظور مشارکت در کمک به آزادی زندانیان تحت حمایت ستاددیه از جمله مفاد این تفاهم‌نامه همکاری است.

  تعامل فرهنگی و همکاری علمی در برگزاری دوره‌های آموزشی و گردهمایی‌های استانی و کشوری و همچنین انجام طرح‌های مشترک پژوهشی با هدف شناسایی عوامل و دلایل ارتکاب جرایم غیرعمدی حوزه زنان از دیگر موضوعات مندرج در این تفاهم‌نامه است.

  مرتبط:

  تصویب بازنشستگی پیش از موعد زنان توسط نمایندگان مجلس ایران
  عکس العمل رئیس انجمن ایدز ایران به ایده عقیم سازی زنان روسپی
  برگزاری نشست زنان نخبه سیاسی در ایران به منظور بررسی جایگاه زنان در سیاست
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک