یک آرایشگر ایرانی که تحسین کاربران اینترنت را برانگیخت (عکس)

  یک آرایشگر ایرانی که تحسین کاربران اینترنت را برانگیخت (عکس)

  © AFP 2018 / MAHMUD HAMS
  ایران
  دریافت لینک کوتاه
  2393

  تهمینه میلانی کارگردان معروف سینمای ایران با گذاشتن مطلبی در اینستاگرام خود در مورد آرایشگر تهرانی توجه همگان را به سوی فتوت و جوانمردی یک شهروند ایرانی جلب کرد.

  به گزارش اسپوتنیک، فتوت و جوانمردی در فرهنگ ایرانی ریشه ای عمیق دارد. در ادبیات فارسی نیز الگوهای بسیاری از جوانمردان و جوانمردی ها در این رابطه ترسیم شده است. از نمونه های بارز آن می توان به شاهنامه اشاره کرد. اما با گذشت سال ها از تالیف شاهنامه و با تغییر جامعه و نبودن کارزار جنگ تصور عده ای این است که جوانمردی از دل مردم رخت بربسته است و یا جوانمردی و فتوت فقط در میدان کارزار و داستان های رستم و سهراب معنا پیدا می کند غافل از اینکه با تغییر جامعه فقط شکل آن تغییر می کند و اساس و ریشه جوانمردی همیشه به قوت خود باقی خواهد ماند.
  در مطلبی که تهمینه میلانی کارگردان شناخته شده ی ایرانی در اینستاگرام خود گذاشته، یک آرایشگر را تحسین کرده است.
  سامان یک جوان ایرانی است که در زمینه آرایشگری فعالیت دارد او به محله هایی از تهران می رود و به اصلاح سر و صورت کارتن خواب ها به صورت رایگان می پردازد.
  کاربران بسیاری میگویند که وی با انجام این عمل ثابت کرده است که انسانیت را می توان در هر شغل و طبقه ای از جامعه که هستیم زنده نگه داریم و واکنش های تحسین آمیزی را به این عکس نشان دادند.

  یکی از کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشته است که "دم آقا سامان و همه کسانی که آیین فتوت و جوانمردی را زنده نگه داشتند گرم!"
  کاربر دیگری معتقد است که همه از دیگران انتظار دارند که خوب باشند و خوبی کنند اما هر کس باید از خود شروع کند و انجام یک عمل خیر دیگران را به ادامه آن تشویق خواهد کرد.

  مرتبط:

  ابتکار جدید آرایشگر فلسطینی ، آرایش مو با زبانه های آتش
  درآمد آرایشگر اولاند بیشتر از وزرای کابینه است
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک