21:08 19 ژانویه 2019
زلزله 5.5 ریشتری در نزدیکی سواحل ساموا در اقیانوس ارام

آمادگی اندک تهران در برابر حوادث غیر مترقبه

© AFP 2018 / Olivier Morin
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

حسین کتابدار با اشاره به اینکه انبارهای امدادی پایتخت خالی از اقلام زیستی و خوراکی در زمان بحران شده است، نسبت به وضعیت قرمز این انبارها هشدار داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران در ادامه با اشاره به آمادگی 4 هزار امدادگر و نجات‌گر در تهران درباره آمادگی این جمعیت برای زلزله پایتخت عنوان کرد: ما با توجه به بودجه کنونی که برای جمعیت هلا‌ل‌احمر تخصیص یافته است که یک هزار و 100 میلیارد تومان برای سال‌های 94 و 95 بود و فقط 100 میلیارد تومان تخصیص یافته است با این وضعیت فقط 30 درصد برای زلزله تهران آمادگی داریم.   

کتابدار در توضیحات بیشتر عنوان کرد: براساس قانون و وظایفی که برعهده هلال‌احمر است باید این جمعیت اقلام 22 گانه و خوراکی به مقدار 2 درصد جمعیت تحت حادثه در کل کشور در انبارهای خود ذخیره داشته باشد ولی این ذخیره برای تهران به دلیل ابعاد گستردگی حادثه 10 درصد است که متأسفانه هم‌اکنون انبارهای جمعیت هلال‌احمر استان تهران خالی و وضعیت قرمز است. 

وی با اشاره به خالی بودن 44 هزار متر مربع انبارهای امدادی هلال‌احمر پایتخت با قدردانی از توجهات سنوات گذشته رئیس‌جمهور در حوزه امداد و نجات درخواست کرد که آقای روحانی به‌طور ویژه به وضعیت بحرانی انبارهای امداد و نجات پایتخت توجه کند.  

مرتبط:

فراخوان پدر زلزله شناسی ایران
کاربران اینترنتی با مشاهده حادثه پلاسکو، نگران پیشامدهای بروز زلزله در تهران هستند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک