19:19 20 مارس 2018
  تلاس ثمربخش ایران برای خرید ایرباس به نفع کدام قشر اجتماع است؟

  تلاس ثمربخش ایران برای خرید ایرباس به نفع کدام قشر اجتماع است؟

  © AFP 2018/ Atta Kenare
  ایران
  دریافت لینک کوتاه
  0 117

  ایران پس از طی سالهای متمادی تحریم توانست اقدام به خریداری هواپیماهای نو کند. این مسئله مدتی است که در شبکه های اجتماعی سر و صداهای زیادی به پا کرده است.

  به گزارش اسپوتنیک، عده ای این اتفاق را به فال نیک گرفته و با پیام تبریک به یکدیگر شادی می کنند و عده ای دیگر معتقدند این مسئله مربوط به قشر مرفه جامعه است و دردی از قشر ضعیف جامعه را دوا نمی کند. گروه اول که در فکر راحتی بیشتر 

  سفرهای درون و برون کشوری خود هستند از این موضوع خوشحال اند و معتقدند ترس از سقوط هواپیما در آنها کمتر شده است و دیگر با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به انجام سفرهای خود می نمایند. گروه دوم معتقدند با وجود اختلاف قیمت زیاد بین اتوبوس و هواپیما ترجیح می دهند سفرهای درون کشوری را با اتوبوس انجام دهند. بنابراین برای قشری که حتی فکر سفر با هواپیما را لحظه ای به ذهن خود راه نمی دهد خرید هواپیمای نو نه تنها نمی تواند موضوع جالبی باشد بلکه معتقدند که جامعه درگیر مشکلات جدی تری است که مسئولین باید رسیدگی کنند و حتی گاهی عنوان می کنند که مسئولین این حرکت را بیشتر برای راحتی و رفاه خود انجام می دهند. درخواست قشر ضعیف جامعه از مسئولین متمرکز بر مشکلات اقتصادی جامعه ایران می باشد.

  کاربران شبکه های اجتماعی با کنایه های طنزآمیزی معتقدند که ایران می خواهد دست به ساخت وانت ایرباس نیز بزند. به گفته آنها، طبق خلاقیت خودروسازان ایرانی که دست به تولید وانت از روی هر وسیله نقلیه می زنند.
  یکی از کاربران شبکه های اجتماعی در این رابطه نوشت:
  "شرکت ایرباس در بندی از قرارداد خود با ایران ذکر کرده است که ایران اجازه تولید وانت ایرباس را ندارد."

   

  برخی از کاربران پیام دادن در مورد خریداری هواپیماهای نو بعد از 37 سال تحریم و ظاهرا خوشحال نیستن. اعتقاد دارن این فقط یه لطف به بخش کوچک و مرفه جامعه اس و ارزش تو بوق و کرنا شدن نداره

   

  مرتبط:

  نخستین فروند هواپیمای ایرباس وارد ایران شد (ویدیو)
  نخستین فروند هواپیمای ایرباس خریداری شده، در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین نشست (ویدیو)
  هواپیمای ایرباس 321 هنوز وارد ایران نشده/ کمپانی سوخوی شفاف سازی کند
  مشخصات فنی اولین هواپیمای ایرباس که تحویل ایران شد
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک