03:09 22 فوریه 2019
Former Iranian president Akbar Hashemi Rafsanjani attends Iran's Assembly of Experts biannual meeting in Tehran. (File)

معاون درمان وزیر بهداشت: آیت الله هاشمی در زمان انتقال به بیمارستان علایم حیاتی نداشتند

© AFP 2018 / Raheb Homavandi
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 30

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کوتاهی در روند درمان آیت الله هاشمی صورت نگرفته است و خود ایشان نپذیرفته بودند که تیم پزشکی همراهشان باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا- محمد آقاجانی روز دوشنبه در نشست خبری وزارت بهداشت افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی فقط قبول کرده بودند که در سفرها تیم پزشکی همراهشان باشد و نپذیرفته بودند که در تهران تیم پزشکی همراهشان باشد بنابراین هیچ کوتاهی در روند درمان ایشان نبوده است.

وی اضافه کرد: ایشان در ساعت 6 عصر یکشنبه دچار ایست قلبی شدند و بلافاصله به اورژانس بیمارستان شهدای تجریش منتقل شدند تیم پزشکی پرستاری و بیهوشی ایشان کامل بود اما بعد از90 دقیقه عملیات احیا و ماساژ و تنفس مصنوعی احیا موفقیت آمیز نبود و ایشان دار فانی را وداع گفتند.

وی گفت: آیت الله هاشمی زمانی به بیمارستان منتقل شدند که علایم حیاتی نداشتند و با توجه به ایست قلبی کامل و با توجه به سن 82 سالگی و زمینه قبلی بیماری، حتی اگر در زمان حادثه در مرکز درمانی بودند امکان احیا خیلی سخت بود.

آقاجانی گفت: ایشان وضعیت جسمی خوبی داشتند و ورزش می کردند و از لحاظ جسمی وضعیت خوبی داشتند، اما زمینه بیماری قلبی داشتند و در این سن احتمال بروز سکته قلبی دور از ذهن نیست.

آقاجانی افزود: پس از رسیدن آیت الله هاشمی رفسنجانی به بیمارستان بلافاصله اقدامات درمانی شامل تنفس مکانیکال، تنفس مصنوعی و ماساژ قلبی و تزریق انواع دارو که بتوانیم به قلب شانس ضربان بدهیم به مدت ٩٠ دقیقه انجام شد، اما اقدامات درمانی موثر نبود و ایشان ساعت 19:30 دار فانی را وداع گفتند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک