23:01 20 فوریه 2018
  میدان آزادی

  رئیس پلیس پیشگیری تهران: برنامه‌ای برای راه‌اندازی کلانتری بانوان نداریم

  © Photo/ Zahra Ahmadi
  ایران
  دریافت لینک کوتاه
  0 20

  رئیس پلیس پیشگیری پایتخت اعلام کرد که افزایش کلانتری‌ها در تهران در دستور کار است.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا- سرهنگ رضا بستو در حاشیه اجرای طرح دستگیری سارقان و در جمع خبرنگاران درباره تکلیف کلانتری‌های شهر ری درصورت جدایی از تهران، گفت: از سال ۸۰ با توجه به کارهای کارشناسی، شهرری یکی از سرکلانتری‌های تهران محسوب می‌شود و در بحث کاری ما هیچ تغییری انجام نمی‌شود و البته اگر شهرری جدا بشود هم خللی در کارهای ما ایجاد نمی‌شود و بستگی به تناسب جمعیتی، ارتقای کلانتری در آن صورت می گیرد.

  رئیس پلیس پیشگیری فاتب با بیان اینکه سرکلانتری داریم که بالغ بر دو میلیون جمعیت ساکن دارند، کفت: سر کلانتری دوم و چهارم جمعیتش از شهرری بیشتر است و همانطور که گفتم فعلا تصمیمی برای جدا شدن کلانتری ری  از تهران نیست.

  بستو با بیان اینکه افزایش کلانتری‌ها باید  بر اساس نیازها انجام شود، گفت: باید نیازها را در نظر بگیریم و بر اساس  استانداردهای جهانی داریم برای هر هزار نفر جمعیت باید شش پلیس داشته باشیم.

  به گفته وی افزایش تعداد کلانتری‌ها در دستور کار است و انشاالله انجام می‌شود.

  رئیس پلیس پیشگیری پایتخت همچنین درباره وجود کلانتری زنان در تهران نیز اظهار کرد: کلانتری که به صورت ویژه توسط خانم‌ها اداره شود، نداریم اما در همه کلانتری‌ها، پلیس خانم و مأمور بدرقه خانم وجود دارد که کارها را انجام می‌دهد.

  رئیس پلیس پیشگیری فاتب درباره پلیس اطفال نیز گفت: اجرای طرح پلیس اطفال با جدیت در داخل کلانتری‌ها دنبال می‌شود.

  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک