20:53 20 فوریه 2018
  به عقیده ظریف،هنوز کسانی در منطقه فکر می کنند منافع آنها در طرفداری از داعش است

  روابط ایران و عراق باید ممتاز باشد و تبدیل به الگوی منطقه گردد

  © Sputnik/ Vladimir Pesnya
  ایران
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  وزیر امور خارجه ایران در دیدار رئیس ائتلاف ملی شیعیان عراق با وی، روابط دو کشور را بسیارخوب توصیف کرد و ازبرخی کشورهای منطقه خواست مشکلاتشان را به عراق منتقل نکنند.

  خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از العالم- وزیر امور خارجه ایران در دیدار با سیدعمار حکیم، روابط ایران و عراق را بسیار خوب توصیف و تاکید کرد: این روابط باید ممتاز باشد و به مدلی از روابط در منطقه تبدیل شود.

  سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی شیعیان عراق بعد از ظهر امروز دوشنبه با محمد جواد ظریف دیدار و گفت وگو کرد.

  در این دیدار سید عمار حکیم ضمن ارائه گزارشی از شرایط جاری در عراق در صحنه های میدانی و سیاسی، از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت عراق قدردانی کرد.

  وزیر امور خارجه ایران هم در این دیدار موفقیت های سیاسی و نظامی دولت، مردم و همه گروهها و اقوام عراقی را بسیار ارزشمند برشمرد و افزود: اقدام تحالف وطنی در ارایه طرح آشتی ملی بسیار ارزنده و برای آینده سیاسی عراق بسیار مهم است.

  وی افزود: امکان همکاری میان همه گروهها در داخل عراق وجود دارد و لازم است برخی کشورهای منطقه مشکلاتشان را به عراق منتقل نکنند.

  سخنگوی وزارت خارجه در کانال تلگرامی خود، با اشاره به طرح آشتی ملی در عراق افزود: سازمان‌ملل هم طرح شما را طرح معقول و مطلوبی می داند که این هم دستاورد مهمی است.

  وزیر امور خارجه، امنیت عراق را امنیت ایران خواند و اظهار داشت: هر کمک و امکانی داشته باشیم در خدمت دولت و ملت عراق برای برقراری ثبات و امنیت به کار می بریم و لازم است همه اقوام، طوایف و گروههای عراقی نیز در همین راستا گام بردارند.

  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک