23:11 18 ژانویه 2019
حمله بزرگ تروریست های انتحاری به ارتش دولتی عراق در استان انبار

ورود شش عامل انتحاری به کربلا/ اعزام نیروهای امنیتی به این شهر

© AP Photo / Jim MacMillan, File
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 02

شورای استانداری کربلا از ورود شش عامل انتحاری به شهرستان عین التمر در غرب این استان خبر داد.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا- شبکه خبری سومریه نیوز گزارش داد، محفوظ التمیمی، عضو شورای استانداری کربلا اعلام کرد که شش عامل انتحاری که کمربند منفجره داشتند امروز (دوشنبه) وارد شهرستان عین التمر در غرب استان کربلا شدند.

به گفته التمیمی، نیروهای امنیتی وارد درگیری با آن‌ها شدند. این عاملان انتحاری خود را منفجر کردند که در نتیجه به کشته شدن چند تن از جمله تعدادی از نیروهای امنیتی منجر شد.

در همین حال، خبرگزاری "اعماق" وابسته به داعش گزارش داد که این گروه مسئول حملات در کربلا است.

این در حالی است که رئیس شورای استانداری کربلا نیز تأکید کرد که اوضاع امنیتی در عین التمر تحت کنترل است و نیروهای امنیتی به این شهرستان اعزام شده‌اند.

سعد معن، سخنگوی وزارت کشور عراق نیز درباره جزئیات حمله به شهرستان عین التمر گفت: این حمله به کشته و زخمی شدن ۱۸ تن منجر شد.

معن افزود: شش عامل انتحاری که کمربند انتحاری به خود بسته بودند به محله الجهاد در شهرستان مذکور نفوذ کرده و با نیروهای امنیتی درگیر شدند که نیروهای امنیتی توانستند پنج تن آنها را بکشند.

وی افزود: این نیروها عامل انتحاری ششم را محاصره کردند که او ناگزیر شد وارد یکی از منازل شده و خودش را منفجر کند که این انفجار به کشته شدن ۱۲ تن و زخمی شدن شش تن دیگر منتهی شد.

مسئولان امنیتی در استان کربلا طرح ویژه‌ای را برای تأمین امنیت در مراسم بزرگداشت اربعین حسینی اجرا می‌کنند. در آستانه اربعین حسینی تعداد زیادی از زائران از کشورهای اسلامی راهی کربلا می‌شوند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک