19:17 22 ژوئیه 2018
پرواز جدیدترین  هواپیمای ایرباس که ایران آنرا سفارش داده است

مژده نهايي ارسال هواپيماهاي ايرباس و بوئينگ به ايران

© REUTERS / Edgar Su
ایران
دریافت لینک کوتاه
1144

به گزارش اسپوتنيک به نقل از خبرگزاري ايرنا، اصغر فخريه، قائم مقام وزير راه و شهرسازي در امور بين الملل اظهار نمود: پس از انجام مذاکرات طولاني و مستمر، قرارداد با شرکت هاي هواپيما سازي ايرباس اروپا و بوئينگ آمريکا به مرحله آخر رسيده و به زودي اين قراردادها به مرحله انعقاد نهايي مي رسند.

برخلاف انتظارها که بسياري بر اين عقيده بودند، که ايران مشتري هواپيماهاي بوئينگ و ايرباس نيست، قرارداهاي خريد هواپيما توسط ايران از اين دو شرکت بزرگ هواپيمايي به مرحله نهايي رسيده است و دو طرف در خصوص آغاز اين همکاري مشترک به توافق رسيده اند.

اصغر فخريه، قائم مقام وزير راه و شهرسازي در ادامه مي افزايد: بعد از مدت ها مذاکره خريد 11 فروند هواپيما ايرباس با ميزان اعتبار کمتر از 10 ميليارد دلار و خريد 108 فروند هواپيما بوئينگ به مرحله پاياني خود نزديک شده است.

شايان ذکر است، شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران دستور العمل خريد بيش از 200 فروند انواع مختلف هواپيماهاي مسافربري را در دستور کار خود قرار داده است، و به احتمال زياد پس از عملي شدن اين قرارداد، اولين فروند از اين هواپيماها تا پايان امسال وارد ناوگان هواپيمايي اين کشور گردد. 

مرتبط:

آغاز مذاکرات نهایی با بویینگ برای خرید هواپیما به ایران
آمریکا مجوز فروش هواپیماهای ایرباس به ایران را صادر کرد
مذاکرات با ایرباس متوقف نشده است/در صورت برگشت احتمالی تحریمها درخواست جریمه می کنیم
ورود 5 تا 8 ایرباس به ایران
برچسب:
ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک