19:47 19 ژانویه 2019
ساخت و تعریض 6 جاده دسترسی از تهران به شمال ایران

ساخت و تعریض 6 جاده دسترسی از تهران به شمال ایران

© Flickr/ Ivan Mlinaric
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 51

وزیر راه و شهرسازی ایران گفت که دولت یازدهم برای سفر ایمن و مطمئن مردم از پایتخت به شمال کشور ساخت و تعریض 6 جاده دسترسی را در دست اجرا دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ' عباس آخوندی ' روز دوشنبه در آئین افتتاح 10 کیلومتر از طرح چهار خطه کردن جاده هراز در حوزه استحفاظی استان مازندران ، این جاده های دسترسی را محور هراز ، سوادکوه و کندوان به همراه آزادراه تهران — شمال ، الموت به تنکابن و رحیم آباد به کلاچای معرفی کرد.
وی با بیان اینکه اجرا و تکمیل آزاد راه تهران به شمال اکنون در اذهان مردم وضعیت افسانه ای پیدا کرده است ، گفت: بر اساس تعهدی که از بنیاد مستضعفان اخذ شده ، تا بهار سال آینده حدود 30 کیلومتر دیگر از آزادراه تهران — شمال را افتتاح می کنیم.
** ثبت 45 هزار تردد خودرویی روزانه در جاده هراز
وزیر راه وشهرسازی از جاده هراز به عنوان یکی از مهم ترین محورهای مواصلاتی کشور یاد کرد و گفت که این جاده به خاطر این که کوتاه ترین محور دسترسی پایتخت به شمال کشور است ، پرترددترین جاده این مسیر هم محسوب می شود.
آخوندی با اشاره به ثبت 45 هزار تردد خودروی روزانه در جاده هراز ، افزود: طرح تعریض و چهار خطه کردن این جاده مهم از اواخر سال 89 و اوایل سال 90 در دستور کار قرار گرفت و در سه سال فعالیت دولت یازدهم اجرا و بهره برداری قطعات مختلف آن سرعت خوبی داشته است.
وی گفت: تمام تلاش دولت یازدهم تکمیل هرچه سریع تر این جاده مهم کشور است و تلاش خواهیم کرد کل مسیر 101کیلومتری این جاده در حوزه استحفاظی مازندران تا پایان سال 96 تعریض ، بهسازی و چهارخطه کنیم.
جاده هراز از آمل تا پایان تونل امامزاده هاشم در حوزه استحفاظی راه و شهرسازی مازندران قرار دارد.
** پیشرفت 70 درصدی تعریض جاده فیروزکوه — قائمشهر
وزیر راه و شهرسازی در خصوص جاده تهران به قائمشهر نیز گفت که تاکنون بیش از 70درصد از مسیر این جاده تعریض و چهار خطه شده و تلاش وزارت راه برای تکمیل باقی مانده این جاده تا پایان امسال است.
به گزارش ایرنا ، با حضور وزیر راه و شهرسازی امروز طرح تعریض و بهسازی 10 کیلومتر از محدوده سیاه روستای بیشه تا ورودی روستای ناندل به بهره برداری رسید.
برای چهار خطه کردن این مسیر 600 میلیارد ریال هزینه شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک